Niemiecki urząd ostrzega przed tabletem polskiej marki. "Zawiera złośliwe oprogramowanie"

Niemiecki Urząd Bezpieczeństwa Informatycznego (BSI) ostrzegł konsumentów przed kupnem tableta marki Krueger&Matz, należącej do polskiej firmy Lechpol Electronics.

Jak twierdzą eksperci BSI, tablet Krueger&Matz typu Eagle 804 zawiera złośliwe oprogramowanie (tzw. malware), które bez wiedzy użytkownika nawiązuje kontakt z określonym serwerem. W ten sposób tablet narażony jest na zainfekowanie wirusami lub atak hakerski.

Tablet Eagle 804 można było kupić w Niemczech za pośrednictwem portalu amazon. Po poinformowaniu przez BSI amazon wycofał tablet ze sprzedaży.

Marka Krueger&Matz należy do firmy Lechpol Electronics z siedzibą w Międnie koło Garwolina. Firma specjalizuje się w imporcie urządzeń mobilnych oraz sprzętu audio.

Oprócz tabletu Krueger&Matz Eagle 804 BSI ostrzegł także przed kupnem chińskich smartfonów Ulefone S8 Pro oraz Blackview A10. W tym przypadku złośliwe oprogramowane (identyczne jak we wspomnianym tablecie) znajduje się w proponowanej przez tych producentów do zainstalowania w sieci aktualizacji oprogramowania sprzętowego (firmware).

Redakcja next.gazeta.pl skontaktowała się z firmą Lechpol. Spółka zapewniła, że analizuje sprawę i skomentuje ją w późniejszym terminie.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (59)
Niemiecki urząd ostrzega przed tabletem polskiej marki. 'Zawiera złośliwe oprogramowanie'
Zaloguj się
 • rasta-mw

  Oceniono 30 razy 24

  Polska to tam jest tylko naklejka z logo, choć i to nie jest prawdą bo wydrukowano i naklejono ją w chinach, nawet nazwa jest niemieckobrzmiąca. ;)

 • qawsedrftg

  Oceniono 26 razy 20

  "Polskiej marki" oznacza tyle że polski byznesmen pisze do Chińczyka: wsadźcie tam jakiś procesor 4-rdzeniowy, może być kompletne g... ale musi być 4-rdzeniowy a ramkę dajcie szarą itd

 • parapsychopatolog

  Oceniono 22 razy 18

  Ależ to piękne firma "Lechpol Electronics" i ich marka "Kruger&Matz"

 • guru133

  Oceniono 15 razy 11

  Tablet polskiej marki? To przecież Gliński, więc ostrzeżenie przed złośliwym oprogramowaniem jak najbardziej słuszne!!!!

 • franciszek18

  Oceniono 10 razy 10

  Nazwa firmy światowa Firma Polska ( żart) Wszystkie produkty dla tej firmy robią Chińczycy
  Szkoda ze jak sie coś zepsuje to traktujecie ludzi jak bydło

 • tumaxer

  Oceniono 9 razy 9

  E tam, wirusy. To tylko standardowe oprogramowanie szpiegujące chińczyków, tylko o prostu tym razem zapomnieli go ukryć bo nie mogą przecież pamiętać o wszystkich lechpolach, którzy przebrandowują ich produkty i importują je do swojego trzeciego świata.

 • versum

  Oceniono 9 razy 5

  Nigdy ale to nigdy nie kupię nic z marek typu MANTA czy KRUGER. Szajs jakich mało a na dodatek oszukują klientów. Są filmiki na YT jak profesjonalni znawcy sprzętu robią testy. Nic sie nie zgadza z tym co na pudełku. UWAŻAJCIE. Jest to tanie ale...śmieć

 • shtalman

  Oceniono 3 razy 3

  Polnische Wirtschaft jest znane i złośliwe na całym świecie, co za yebany naród partaczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX