Kokainowa niespodzianka między bananami u Aldiego. Wartość: aż 25 mln euro

Pracownicy sieci sklepów "Aldi" odkryli pół tony kokainy w skrzynkach z bananami. To największe odkrycie takiego przemytu w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

Po odkryciu gigantycznej ilości kokainy w skrzynkach z bananami w sklepie sieci "Aldi" w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, policja rozszerzyła poszukiwania ewentualnego dalszego przemytu także w innych krajach związkowych Niemiec. Do czwartku (4.04.2019) wieczorem nie zgłoszono jednak żadnych nowych znalezisk - poinformował rzecznik prokuratury w Rostoku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi wspólna grupa dochodzeniowa Krajowego Urzędu Kryminalnego i policji celnej w Hamburgu.

Skrzynki z bananami zawierające paczuszki kokainy przypuszczalnie przybyły do Niemiec statkiem z Ameryki Łacińskiej. Ze względu na dobro śledztwo rzecznik prokuratury nie chciał powiedzieć, do którego portu trafił ten ładunek.

Jak podaje Krajowy Urząd Kryminalny, jest to przypuszczalnie największa ilość kokainy, jaka kiedykolwiek została znaleziona w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Pracownicy centrum logistycznego sieci "Aldi" w Jarmen i sześciu marketów w Rostoku w środę (3.04.2019) odkryli prawie pół tony kokainy w dostawie bananów. Wartość tego przemytu szacuje się na około 25 mln euro.

Rzecznik licznik prasowy sieci "Aldi" potwierdził te fakty, nie podając żadnych dalszych szczegółów.

Nie jest to pierwszy przypadek przerzutu kokainy do Europy taką drogą. Można wręcz powiedzieć, że przemyt taki musi przebiegać regularnie w skrzynkach z owocami i okrętowych kontenerach. 87 kg kokainy odkryto w ubiegłym tygodniu w supermarketach w regionie Ren-Men, jedną tonę w listopadzie 2018 w Hamburgu, 120 kg w roku 2017 w Leverkusen.

W lutym br. prokuratura w Landshucie w Bawarii wniosła oskarżenie przeciwko ośmiu mężczyznom, którzy rzekomo w ciągu ośmiu miesięcy przemycili prawie 2 t kokainy z Ekwadoru do Niemiec.

(DPA/ma)

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (27)
Kokainowa niespodzianka między bananami u Aldiego. Wartość: aż 25 mln euro
Zaloguj się
 • Oceniono 17 razy 3

  Dżesyka ubieraj się no, idziemy po banany do Biedry a może... we wtorek w Totka nic nie miałem a nóż widelec, tylko na wszelki wypadek wózek weź nie ten na zakupy ten dziecięcy więcej się towaru zmieści!!

 • ja_prostak

  Oceniono 4 razy 2

  teraz kupując banany , będę dokładniej grzebał w kartonie , może mi się pofarci

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 2

  A tymczasem, jak służby niemieckie zajęły się "zanętą" w bananach, ze statku z pomarańczami z Ekwadoru zjechały niewykryte 3 kontenery pełne proszku.....

 • uploadhelski

  Oceniono 1 raz 1

  Redaktorze, zainwestuj w słownik, używasz przysłówek "rzekomo" w niewłaściwym znaczeniu.
  W zdaniu pod koniec tego artykułu można napisać "jakoby" zamiast "rzekomo", lub inaczej je przeredagować.

 • prezes Szatni hotelowej

  Oceniono 3 razy 1

  Fajna sprawa natychmiast idę kupić pudło!!, może mi się trafi ale zrobię interes!!, na Różyckiego Sprzedam po pół ceny i będę miał w nosie 500+

 • jo81

  Oceniono 3 razy 1

  To się nazywa fair-trade

 • spider78

  Oceniono 3 razy 1

  Niezła promocja!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX