Czy w XXI wieku wciąż trzeba umieć gotować, żeby jeść smacznie?

Gdzie możemy smacznie zjeść, posłuchać ulubionej muzyki albo obejrzeć dobry film? W kinie, restauracji, a może barze? Niekoniecznie - okazuje się, że wystarczy zajrzeć do lodówki.

Według sondażu BCMM w 2017 roku już 59% Polaków co najmniej kilka razy w miesiącu jadało poza domem. Obecnie wielu z nas prowadzi tryb życia, w którym nie ma czasu na zakupy, a kiedy wreszcie sobie o nich przypomnimy, z racji rzadkiego gotowania nie pamiętamy, jakich składników akurat brakuje. Tymczasem przyrządzenie smacznego obiadu z rodziną staje się coraz łatwiejsze dzięki technologii, której głównym zadaniem jest upraszczanie nam życia i oszczędzanie czasu, który możemy w pełni poświęcić dla bliskich.

Satysfakcja z gotowania

Zadowolenie po własnoręcznym przygotowaniu smacznego posiłku dla bliskich to uczucie, którego często nam brakuje. Tymczasem z domowego gotowania płynie znacznie więcej korzyści - wspólne rodzinne działanie to doskonała okazja do integracji, zabawy i rozmowy. Używając starannie wybranych produktów, mamy pewność, że danie powstało z najlepszych składników, a proporcje odpowiadają naszym gustom. Nawet w przypadku dużej rodziny, w przestronnej dwu-, trzy-, a nawet czterodrzwiowej lodówce multidoor z funkcją Space Max, dzięki której maksymalnie wykorzystujemy gabaryty urządzenia, możemy pomieścić wszystkie ulubione składniki domowników. Łącząc świeże produkty w kompozycje smakowe, możemy napawać się przyjemnością jedzenia. Ponadto realizujemy w sobie pasję gotowania. Aby tego dokonać, nie potrzebujemy wiele. Wystarczą wcześniejsze zakupy, odrobina wolnego czasu i chęci. Resztą zajmie się technologia XXI wieku.

Technologia w służbie smaku

Wszystko to brzmi pięknie, kiedy jednak w codziennym pędzie brakuje czasu na zakupy przed gotowaniem, a nasza wiedza na temat kulinariów nie wykracza poza wykorzystywanie półproduktów, jak zrealizować marzenie o wspólnym przyrządzaniu posiłków? Pomóc może technologia, która pewnym krokiem wkracza także do świata AGD. Świetnym przykładem może być zachowanie świeżości warzyw czy owoców. Aby dłużej się nimi cieszyć, muszą być przechowywane w odpowiedniej temperaturze. W tym celu w lodówkach multidoor powstał system Twin Cooling Plus™ (m.in. modele RS68N8242SL, RS7768FHCBC czy RS67N8211B1). Dzięki tej technologii w lodówce panują optymalne warunki dla żywności pod kątem wilgotności i temperatury zarówno w komorze zamrażalnika, jak i chłodziarki. Jeżeli produkty spożywcze potrzebują odmiennych warunków do zachowania świeżości, mamy do dyspozycji strefę Flex Zone, wydzieloną z myślą o najbardziej wymagających składnikach naszych potraw. Flex Zone pozwala wybrać jeden z czterech trybów chłodzenia: przechowywanie mięsa i ryb (0 stopni), napojów (1 stopień), owoców i warzyw (3 stopnie) oraz chłodzenie każdego rodzaju żywności.

Lodówka jest smart

W dobie inteligentnych domów, w których wszystko możemy kontrolować za pomocą telefonu, znacznie więcej funkcji zyskują także sprzęty codziennego użytku, takie jak piekarnik czy lodówka. Za pomocą aplikacji możemy w pracy sprawdzić, czy mamy wszystkie składniki na kolację (wbudowane kamery robią zdjęcia przy każdym zamykaniu drzwi). Co więcej, wykorzystując aplikację SmartThings, możemy sterować wszystkimi inteligentnymi urządzeniami z jednego miejsca, oszczędzając nam sporo czasu. A gdy zabraknie pomysłu na nowe danie, wystarczy zajrzeć do lodówki. To nie pomyłka - zamiast miotać się po kuchni ze smartfonem, laptopem lub książką kucharską, internetowa baza przepisów czeka na nas na drzwiach Family Hub™ Samsung. Wbudowany wyświetlacz z intuicyjnym interfejsem szybciej i wygodniej podpowie, co dalej robić. Ten sam system umożliwi połączenie z piekarnikiem, gdzie dzięki funkcji Dual Cook™ możemy jednocześnie przygotowywać danie główne i deser, zachowując smak, świeżość oraz aromat każdego z posiłków. Jeżeli skorzystamy z jednego z przepisów z Family Hub™, jednym ruchem zaprogramujemy ustawienia piekarnika, nie martwiąc się o zmianę temperatury w trakcie pieczenia. Piekarnik - zgodnie z wytycznymi w przepisie - automatycznie dostosuje parametry.

Najnowsze rozwiązania, jakie pojawiły się w lodówkach, sprawiają, że granice naszej kulinarnej fantazji znikają. Możemy próbować coraz to nowych smaków, nie wychodząc z domu. A cały ten czas może umilać nam ulubiona muzyka, gdyż technologia smart umożliwia łączność lodówki z naszym kontem na Spotify. Nie umknie nam też żaden moment wciągającego filmu - dzięki funkcji TV mirroring przenosimy obraz z telewizora na wyświetlacz lodówki.

To nie opowieść science-fiction, to teraźniejszość, która może zagościć w waszym domu.