PS Vita - jak ściągać / pobierać dema gier?

PS Vita umożliwa ściąganie wersji demonstracyjnych gier z PlayStation Store - specjalnego sklepu Sony. Jeśli chcielibyśmy sprawdzić dema na naszej konsoli - oto jak to zrobić.

Pamiętajmy tylko, że aby wykonwać poniższe operacje niezbędne będzie skonfigurowanie konsoli do łączenia się z Internetem przez Wi-Fi. Poradnik jak to zrobić znajdziemy tutaj - Jak podłączyć PS Vita do Internetu

1. Na początku niezbędne jest założenie konta PSN / SEN - jest w pełni darmowe i jeśli mamy już te utworzone do korzystania z PlayStation 3 lub PSP wystarczy tylko się zalogować.

2. Wchodzimy do Settings (Ustawienia) i wybieramy PlayStation Network.

3. Pojawi się ekran, na którym wybieramy albo stworzenie nowego konta, albo używanie już istniejącego.

4. Pytanie o konto pojawia się też przy okazji pierwszego włączanie konsoli - wtedy musimy wybrać, że posiadamy takowe / chcemy utworzyć, wybrać chęć jego używania i wpisać adres e-mail oraz hasło.

5. Gdy już uporamy się z tworzeniem konta / wykorzystaniem już istniejącego - w menu PS Vita wybieramy PS Store, co pozwoli przenieść się PlayStation Store.

6. Będąc w oficjalnym sklepiku Sony wyszukujemy interesujące nas demo. Nietrudno będzie się tu odnaleźć. Wybierzmy na przykład WipEout 2048.

7. Teraz musimy tylko kliknąć przycisk Download - demo zacznie się ściągać.

8. Na samym końcu musimy tylko zainstalować ściągnięte demo, a potem już tylko grać.