PS Vita - odtwarzanie filmików z YouTube

PS Vita nie pozwala na bezpośrednie odtwarzanie filmików z YouTube, ale możemy temu łatwo zaradzić z pomocą prostej sztuczki.

1. Uruchamiamy funkcję Remote Play - kompletny poradnik na jej temat można znaleźć tutaj: PS Vita - funkcja Remote Play, jak działa, jak uruchomić?

2. Przechodzimy do przeglądarki internetowej PlayStation 3 i wchodzimy na YouTube.

3. Wyszukujemy żądaną zawartość, po czym bez żadnych problemów oglądamy materiał.

4. Jak nietrudno zauważyć - sposób ten wymaga posiadania PS3 i skonfigurowania usługi Remote Play pomiędzy obiema konsolami.

5. Jeśli nie mam stacjonarnej konsoli w domu - możemy poradzić sobie inaczej.

6. Wchodzimy na YouTube i ściągamy wybrany filmik. Poradniki jak to zrobić można znaleźć tutaj: Jak ściągnąć z YouTube filmiki?, Jak pobierać filmy z YouTube - poradnik.

7. PS Vita domyślnie nie pozwala na odtwarzanie plików o rozszerzeniu .flv, dlatego też będziemy musieli skorzystać z darmowego konwertera, który pozwoli przerobić materiał na format obsługiwany przez system.

8. Tego typu konwerterów znajdziemy mnóstwo, najważniejsze, aby obsługiwały format z którego chcemy przerobić  oraz ten używany przez PSV (MPEG-4, H.264).

9. Możemy albo poszukać takiego, który będzie dostępny do ściągnięcia i zainstalowania, albo spróbować online. Jeden z takich sieciowych konwerterów znajdziemy tutaj.

10. Z listy rozwijanej wybieramy albo MP4 albo PSP, które też będzie tu "pasować".

PS Vita - odtwarzanie filmików z YouTube

11. Następnie wybieramy wcześniej przygotowany plik - na przykład ściągnięty z YouTube materiał - i klikamy Convert file. Zobaczymy informacje o postępie działania.

PS Vita - odtwarzanie filmików z YouTube

12. Po zakończeniu musimy ściągnąć przerobiony filmik na dysk.

13. Gotowy materiał musimy jeszcze przenieść na konsolę - w tym wypadku korzystaliśmy z PC, a poradnik jak podłączyć PS Vita do komputera znajdziemy tutaj: PS Vita - Jak podłączyć PS Vita do PC / jak wymieniać pliki z komputerem.