Windows XP - Zmiana kolejności programów na pasku zadań. Poradnik

Jeśli mamy uruchomione, chociażby w pracy, wiele różnorakich programów i istotna jest dla nas ich kolejność - w przypadku zawieszenia się jednego z nich jesteśmy zmuszeni do zamykania wszystkich i otwierania ich od początku. Jest jednak prosty sposób, aby móc przesuwać aplikacje bezpośrednio na pasku zadań.

Wiele osób lubi mieć programy pod kontrolą, a tym samym ważna jest ich kolejność - np. najpierw przeglądarka intertetowa, potem program do edycji tekstów, na końcu odtwarzacz muzyki i tak dalej. Jeśli jeden z nich zawiesi się, lub przez przypadek zgasimy go - możemy szybko wrócić do poprzedniego układu przesuwając programy bezpośrednio na pasku zadań. Oto jak to zrobić.

1. Uwaga! Poczynione zmiany będą miały wpływ na nasz system operacyjny, dalsze kroki dokonujemy ich na własną odpowiedzialność!

Taskix

2. Wchodzimy na stronę Taskix, po czym ściągamy program. Musimy wybrać wersję dla 32 lub 64 bitów, zależnie od naszego systemu operacyjnego.

Taskix

3. Następnie instalujemy program. Domyślna lokalizacja to C:\Program Files\Robust IT\Taskix\.

Taskix

4. Teraz musimy zrestartować komputer.

Taskix

5. Uruchamiamy program z menu Start.

Taskix

6. Tu warto zaznaczyć, aby uruchamiał się wraz z Windowsem, a także wybrać, czy chcemy, aby było możliwe przesuwanie aplikacji z pomocą kółka myszki.

Taskix

7. Teraz, gdy najedziemy na pasek zadań i przytrzymamy lewy przycisk myszy możemy zmieniać kolejność programów po prostu przesuwając je w wybraną stronę, tak jak chociażby karty w przeglądarce Firefox.