Windows XP - jak dodać drukarkę do menu "Wyślij do"? Poradnik

W menu dostępnym pod prawym przyciskiem myszy znajdziemy Wyślij do. Domyślnie są tam m.in. Moje dokumenty oraz Pulpit (utwórz skrót). Możemy też dodać do niego drukarkę. Oto jak to zrobić.

1. Uwaga! Poczynione zmiany będą miały wpływ na nasz system operacyjny, dalsze kroki dokonujemy ich na własną odpowiedzialność!


2. Klikamy Start, następnie Uruchom.

Wyślij do


3. W okienku wpisujemy sendto i klikamy OK.


4. Otworzy się nam folder C:\Documents and Settings\[nazwa użytkownika]\SendTo.

Wyślij do


5. Co chcemy osiągnąć? Po kliknięciu na dowolny element prawym przyciskiem myszy zobaczymy menu Wyślij do, które domyślnie zawiera następujące elementy:


Adresat poczty
Skompresowany (spakowany) folder
Pulpit (utwórz skrót)
Moje dokumenty
Dyskietka 3 1/2 cala (A:)
Stacja dysków CD


6. Oczywiście nasze może się nieco różnić z uwagi na zainstalowane programy. Celem będzie dodanie do powyższego zbioru kolejnej pozycji, czyli drukowania.


7. We wspomnianym folderze klikamy dwa razy lewym przyciskiem myszy w górnej części, co pozwoli ograniczyć rozmiar okna.

Wyślij do


8. Następnie klikamy Start -> Ustawienia -> Panel sterowania.

Wyślij do


9. Teraz wybieramy Drukarki  i faksy.

Wyślij do


10. Musimy ustawić okno z folderem SendTo i Drukarki i faksy tak, abyśmy mogli bez żadnych problemów przeciągnąć naszą drukarkę główną do folderu SendTo.

Wyślij do


11. Po tej operacji drukarka będzie widoczna jako kolejna ikona w folderze.

Wyślij do


12. Teraz wystarczy tylko kliknąć prawym przyciskiem myszy na dowolnym pliku tekstowym i wybrać Wyślij do, a następnie naszą drukarkę - automatycznie rozpocznie się proces drukowania.

Wyślij do