CCleaner - prosta i szybka optymalizacja Windowsa [Recenzja]

CCleaner to darmowa aplikacja pomagająca nam w usunięciu plików tymczasowych, błędów rejestru, czy programów z autostartu.

CCleaner 3.21
System: Windows 98/2000/XP/Vista/7.
Licencja: darmowa.

CCleaner to program przeznaczony dla osób, które chcą łatwo i szybko oczyścić system i zwiększyć jego wydajność.

CCleaner

Jego łatwość obsługi spodoba się mniej zaawansowanym użytkownikom. Pasek opcji znajdujący się po lewej stronie pozwala na szybkie przełączanie się między możliwościami programu. Możemy tutaj dokonać:

  • usunięcia plików tymczasowych utworzonych przez system, aplikacje i przeglądarki internetowe dzięki czemu odzyskamy miejsce na dysku (okienko Cleaner);
  • oczyścić rejestr, co pozwoli na szybszą pracę systemu (okno Rejestr);
  • w okienku Narzędzia możemy odinstalować programy, usunąć programy z autostartu (bardzo przydatna funkcja jeżeli posiadamy wiele programów które uruchamiają się wraz z systemem, a chcemy się ich pozbyć), czy przywrócić system lub wymazać dysk.

CCleaner jest bardzo wydajnym programem i działa znacznie szybciej niż inne testowane przeze mnie programy czyszczące. Niewątpliwe kolejną zaletą tego programu jest polska wersja językowa, której brak może czasem być barierą dla niektórych użytkowników.

CCleaner

Prosty interfers i szybkość działania wymuszają niestety pewne ograniczenia. Nie znajdziemy tu bowiem bardziej zaawansowanych opcji, jeżeli chcielibyśmy w większym stopniu wyczyścić nasz komputer.

 

CCleaner jest dobrym rozwiązaniem jeśli nie chcecie poświęcać wiele uwagi i czasu na czyszczenie systemu. Jednak jeśli potrzebujecie potężnego programu np. do przeczesywania integralności rejestru to warto rozejrzeć się za osobnym specjalistycznym programem.

Podsumowanie:
+ mały rozmiar instalatora;
+ prosty interfejs;
+ wydajność (dobrze działa na leciwych sprzętach);
+ polska wersja językowa;
- brak zaawansowanych funkcji;
- podstawowe ustawienia programu mogą nie być wystarczające dla bardziej wymagających użytkowników.

Program CCleaner pobierzecie za darmo w serwisie Sciagnij.pl.