Process Explorer - Menedżer zadań w wersji XXL [Recenzja]

Process Explorer to niewielka aplikacja, która pozwoli zastąpić Menedżera zadań Windows. Zyskamy nie tylko przejrzystość co do wszystkich uruchomionych procesów, ale też będziemy mogli sprawdzić, któryc z nich najbardziej obciąża procesor czy też za co konkretnie odpowiada.

Process Explorer 15.22

System: Windows 98/2000/XP/Vista/7

Licencja: darmowa

Program jest naprawdę niewielki, nie musimy go nawet instalować, wystarczy tylko pobrać na dysk, rozpakować i jest gotów do działania. Po uruchomieniu zobaczymy listę wszystkich aktywnych procesów - możemy dowiedzieć się w którym folderze jest na przykład daemonu.exe. Do tego, gdy klikniemy na niego prawym przyciskiem myszy otrzymamy dodatkowe opcje. Mamy możliwość zawiesić proces, zrestartować go lub całkiem wyłączyć.

Process Explorer - Menedżer zadań w wersji XXL [Recenzja]

To jeszcze nie wszystko - dostajemy też opcję wybrania priorytetu, czy też sprawdzenia w sieci za co odpowiada proces, gdzie powinien się domyślnie znajdować i czy nie mamy do czynienia z wirusem. Możliwości jest znacznie więcej, a program po kliknięciu na właściwości procesu wyświetla szczegółowe informacje na jego temat - możemy nawet od razu przejść do folderu, gdzie znajduje się dany plik albo sprawdzić na wykresie graficznym jak wiele mocy obliczeniowej procesora aktualnie wykorzystuje. Warto też wspomnieć o opcji sprawdzenia cyfrowych podpisów plików. Ciekawie prezentuje się też opcja przejścia w stan wstrzymania, restartu czy wyłączenia komputera z poziomu programu. A to jedynie część z bogatych możliwości PE.

Process Explorer - Menedżer zadań w wersji XXL [Recenzja]

Process Explorer jest nieskomplikowany w użyciu, po uruchomieniu widzimy drzewko procesów, bardzo łatwo jest się w tym odnaleźć i odszukać to, co nas interesuje. Tym samym teoretycznie bardzo potężnego narzędzia mogą używać nawet mniej doświadczeni użytkownicy, którzy chcieliby mieć coś więcej niż Menadżer zadań Windows. O ile oczywiście wykażą się zdrowym rozsądkiem.

Process Explorer - Menedżer zadań w wersji XXL [Recenzja]

Program jest w pełni darmowy, a jakiego największą wadą wydaje się być brak polskiej wersji językowej. Jednakże nie jest to specjalnie uciążliwe, a nawet podstawowa znajomość angielskiego w zupełności wystarczy, aby bez problemów pracować z Process Explorer.

Process Explorer - Menedżer zadań w wersji XXL [Recenzja]

Podsumowanie:

+ łatwość użytkowania;

+ mały rozmiar;

- brak polskiej wersji językowej;

Program Process Explorer pobierzecie za darmo z serwisu Sciagnij.pl