HijackThis - zadbaj o bezpieczeństwo systemu [Recenzja]

HijackThis to niewielki program, który zadba o bezpieczeństwo naszego komputera, pozwalając pozbyć się złośliwego oprogramowania różnorakiego typu.

HijackThis 2.04
System: Windows 98/2000/XP/Vista/7
Licencja: freeware (darmowa)

HijackThis znalazł uznanie w oczach wielu mniej i bardziej doświadczonych użytkowników. Do dziś jest polecany, w systuacji gdy ktoś na chociażby forum internetowym prosi o pomoc w rozwiązaniu problemów z np. "zawirusowanym"  komputerem.

HijackThis - zadbaj o bezpieczeństwo systemu [Recenzja]

Najważniejszą z zalet programu jest jego rozmiar. Aplikacja nie wymaga nawet instalacji, po prostu uruchamiamy ją i zaczynamy działać. Najważniejsza i najciekawsza możliwość to stworzenie logu, który pozwoli na sprawdzenie, co kolokwialnie mówiąc w naszym systemie piszczy. Włączamy HijackThis, klikamy Do a system scan and save a logfile, następnie Scan, a program po chwili wygeneruje wspomniany raport.

HijackThis - zadbaj o bezpieczeństwo systemu [Recenzja]

Teraz możemy albo wejść na stronę HijackThis Logfileauswertung albo wkleić tak przygotowany log na forum związane z komputerami. Najlepiej zrobić jedno i drugie, ale przeważnie pomoc doświadocznych osób, które pomogą nam stwierdzić, czy coś jest nie tak, okazuje się nieoceniona - jeśli nie mamy doświadczenia w konserwacji i naprawie systemu.

HijackThis - zadbaj o bezpieczeństwo systemu [Recenzja]

HijackThis pozwala następnie na usunięcie problemowych rzeczy, choć takie działanie należy dobrze przemyśleć, gdyż nierozważne korzystanie z aplikacji może mocno uszkodzić nasz OS.

HijackThis - zadbaj o bezpieczeństwo systemu [Recenzja]

Program posiada też kilka innych ciekawych funkcji, o których przy opisywaniu jego możliwości często zapomina się. Z poziomu aplikacji możemy zobaczyć listę procesów, identycznie do tego, co oferuje Menedżer zadań Windows. Jest też możliwość skorzystania z usuwania programów.

Minusem HijackThis jest brak polskiej wersji językowej, jednakże nawet bez jej pomocy można sobie doskonale poradzić - powstało bardzo wiele poradników, które wyjaśniają wszystko krok po kroku. Co znów warto podkreślić - bez odpowiedniej wiedzy i odrobiny zdrowego rozsądku możemy łatwo uszkodzić nasz system operacyjny, jeśli jednak zdamy się na pomoc ekspertów, nie powinno być problemów.

Podsumowując, HijackThis to bardzo przydatna aplikacja, która pozwoli sprawdzić kondycję naszego komputera, a także pozbyć się wszelakich dręczących go problemów związanych choćby ze złośliwym oprogramowaniem, lecz jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Podsumowanie:
+ łatwość uruchomienia i użytkowania;
+ mały rozmiar;
+ przydatność przy oczyszczaniu i konserwacji systemu;
- brak polskiej wersji językowej;
- jedynie dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Program HijackThis pobierzecie za darmo z serwisu Sciagnij.pl.