SnadBoy's Revelation - program dla zapominalskich [Recenzja]

Taka sytuacja może zdarzyć się każdemu - stres, lekkomyślność czy ustawienie naprawdę trudnego do złamania hasła albo chęć uzyskania dostępu do np. dawno nieużywanego FTP skutkuje brakiem dostępu. Powód? Po prostu nie pamiętamy jaką kombinację liter i cyfr wybraliśmy. W takich sytuacjach świetnie sprawdzi się SnadBoy's Revelation, niewielka aplikacja, które pomoże nam odzyskać "zagwiazdkowane" hasło.

SnadBoy's Revelation
System: Windows 98/2000/XP/Vista/7
Licencja: freeware (darmowa)

Pierwszą zaletą programu jest jego rozmiar. Aplikacja jest naprawdę malutka, nie zajmuje też w zasadzie nic z zasobów systemowych, dlatego bez problemu odpalimy ją na dosłownie każdym komputerze. Nawet takim, który uchodzi już za antyk.

SnadBoy's Revelation nie jest też skomplikowany - zarówno w działaniu jak i obsłudze. Został stworzony w tylko jednym celu - aby pomóc nam dowiedzieć się, co kryją gwiazdki (***), którymi przyjeło się maskować hasła.

SnadBoy's Revelation - program dla zapominalskich [Recenzja]

Jak to zatem działa? Uruchamiamy program i najeżdżamy myszką na "celownik" znajdujący się w jego górnej części. Teraz przytrzymujemy lewy przycisk naszego gryzonia i metodą "przeciągnij i upuść" przesuwamy na miejsce, gdzie zamiast tekstu mamy jedynie zbiór *****.

SnadBoy's Revelation - program dla zapominalskich [Recenzja]

Teraz w pasku po środku zobaczymy hasło, już w jak najbardziej zrozumiałej formie. Możemy z pomocą jednego kliknięcia skopiować je do schowka, co jest przydatną rzeczą. Na tym możliwości aplikacji się kończą, ale to w zupełności wystarcza.

SnadBoy's Revelation świetnie sprawdza się w przypominaniu haseł do klientów pocztowych, a także chociażby do serwerów FTP, dobrze współgra z popularnym programem Total Commander.

SnadBoy's Revelation - program dla zapominalskich [Recenzja]

Jedynym minusem programu jest brak polskiej wersji językowej. Niektórzy użytkownicy twierdzą też, że aplikacja zawiera wirusa czy inne złośliwe oprogramowanie, ale wynika to ze specyfiki SnadBoy's Revelation i wiele już razy zostało to ogłoszone fałszywym alarmem.

SnadBoy's Revelation - program dla zapominalskich [Recenzja]

 

Podsumowując, jeśli natrafimy na "zagwiazdkowane hasło", które ustawiliśmy wieki temu lub po prostu zapomnieliśmy obecnie używanego - ta malutka aplikacja może okazać się prawdziwym kołem ratunkowym.

Podsumowanie:
+ łatwość instalacji i użytkowania;
+ mały rozmiar;
+ w wielu sytuacjach - prawdziwe koło ratunkowe;
- brak polskiej wersji językowej;
- problemy niektórych użytkowników z rzekomym wirusem / innym złośliwym oprogramowaniem.

 

Program SnadBoy's Revelation możecie pobrać za darmo z serwisu sciagnij.pl.