4t Tray Minimizer - zrób porządek na pasku zadań [Recenzja]

Czasem chcemy lub musimy mieć otwarte tak wiele programów, że nasz pasek zadań zaczyna przypominać śmietnik i po prostu zaczynamy się gubić. Jednakże zgaszenie części aplikacji po prostu nie wchodzi w grę. Co zrobić, aby zapanować nad tym wszystkim? Wyślijmy część programów do tray'a. Wystarczy tylko 4t Tray Minimizer.

4t Tray Minimizer
System: Windows XP/Vista/7
Licencja: freeware

4t Tray Minimizer jest naprawdę malutki. Aplikacja ma jedynie 1,36 MB, zaś na dysku zajmie równie niewiele. Program nie wykorzysta także wiele z zasobów naszego komputera, a tym samym bez problemu odpalimy go na starszych sprzętach czy słabszych laptopach.

4t Tray Minimizer - zrób porządek na pasku zadań [Recenzja]4t Tray Minimizer - zrób porządek na pasku zadań [Recenzja]

Ideą działania programu jest odciążenie paska zadań, a tym samym możliwość łatwiejszego zapanowania nad tym, co aktualnie robimy. Jeśli na przykład mamy otwarte kilka folderów, jakieś pliki tekstowe, przeglądarkę, odtwarzacz muzyczny, program graficzny i chociażby kalkulator - zaczyna się robić tłoczno. A gdy dodatkowo przez jakiś czas chcemy pracować na jedynie wspomnianej przeglądarce i jednym z plików tekstowych - przy odpowiedniej dawce zmęczenia nie ominie nas przywracanie tego, czego byśmy aktualnie nie chcieli. Zamykać też się nie opłaca. W takich chwilach przyda się właśnie 4t Tray Minimizer.

4t Tray Minimizer - zrób porządek na pasku zadań [Recenzja]4t Tray Minimizer - zrób porządek na pasku zadań [Recenzja]

Wystarczy tylko klik prawym przyciskiem myszy na dowolny program i wybranie "Minimize to tray" lub naciśnięcie kombinacji Shit+Esc, a aplikacja znajdzie sobie wygodne miejsce w tray'u. Do tego w prawym górnym rogu obok standardowych przycisków do chociażby minimalizacji znajdziemy cztery dodatkowe.

Możemy wysłać program do tray'a, zminimalizować go na pasek zadań - aby zobaczyć ten, który kryje się pod nim, a potem tym samym przyciskiem przywrócić go z powrotem - albo sprawić, aby był zawsze na wierzchu. Ostatni z przycisków pozwala uczynić daną aplikację częściowo przeźroczystą, dzięki czemu możemy łatwo np. przeczytać coś w jednym pliku, nie przerywając pracy z drugim.

4t Tray Minimizer - zrób porządek na pasku zadań [Recenzja]4t Tray Minimizer - zrób porządek na pasku zadań [Recenzja]

Program ma też spore możliwości konfiguracyjne, dzięki czemu nie tylko ustalimy, jak ma się zachowywać, ale też bez problemu zmniejszymy liczbę wspomnianych przycisków u góry ekranu. Możemy też zdecydować, aby startował z systemem, czy pozmieniać skróty klawiszowe.

Najważniejsze jednak, że to naprawdę działa. Program jest po prostu przydatny i znacznie ułatwia - oraz uprzyjemnia - pracę, szczególnie jeśli chcemy lub musimy mieć otwartą większą ilość aplikacji. Wbrew pozorom tray nie "zapycha się", a do tego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonkę programu możemy przywrócić naraz wszystkie wcześniej zminimalizowane programy.

4t Tray Minimizer - zrób porządek na pasku zadań [Recenzja]4t Tray Minimizer - zrób porządek na pasku zadań [Recenzja]

 

Minusem 4t Tray Minimizer jest brak polskiej wersji językowej. Jednakże nawet bez tego odnajdziemy się bez problemu w menu aplikacji. Program jest darmowy, ale jedynie do użytku domowego - nie możemy go wykorzystywać w celach komercyjnych. Jeśli jednak chcielibyśmy - istnieje wersja Pro, która w najtańszej opcji wyniesie nas około 63,00 złote.

Podsumowanie:
+ łatwość instalacji i użytkowania;
+ mały rozmiar;
+ przydatność w codziennym użyciu;
- brak polskiej wersji językowej;

Program 4t Tray Minimizer pobierzecie za darmo z serwisu Sciagnij.pl.