aTube Catcher - znajdź, ściągnij i przekonwertuj [Recenzja]

Niewielki program o dużych możliwościach - tak w kilku słowach można określić aTube Catcher. Z pomocą tej malutkiej aplikacji bez problemu znajdziemy, ściągniemy, przekonwerujemy czy nawet nagramy na płytkę dowolne wideo z sieci. A to dopiero początek możliwości programu.

aTube Catcher
System: Windows 95/98/ME/2000/XP/2003/Vista/7
Licencja: freeware

Instalator programu ma zaledwie 11,10 MB, a aTube Catcher na dysku zajmie równie niewiele miejsca - około 40 MB. Poza tym - aplikacja nie wykorzystuje też specjalnie zasobów komputera, co sprawia, że nawet starsze maszyny czy laptopy poradzą sobie z jej odpaleniem bez większych zgrzytów.

aTube Catcher - znajdź, ściągnij i przekonwertuj [Recenzja]

Ideą programu jest po pierwsze ściąganie filmików z serwisów takich jak chociażby YouTube czy Dailymotion. Można to uczynić na dwa sposoby - albo wklejamy link do programu, mamy też możliwość zaznaczenia przechwytywania, albo korzystamy z wbudowanej wyszukiwarki. Lista obsługiwanych serwisów jest naprawdę duża - poza wspomnianymi YouTube i Dailymotion znajdziemy na niej chociażby Blip, Google Videos czy Metacafe. A to jedynie część z wielkiej listy, którą możemy sprawdzić na stronie aTube Catcher.

aTube Catcher - znajdź, ściągnij i przekonwertuj [Recenzja]

Gdy już wybierzemy co chcemy pobrać na dysk twardy, możemy też zdecydować o np. rozdzielczości - w przypadku filmików z YouTube - oraz sprawić, aby materiał po pobraniu został przekonwertowany na dowolny format - MP3, AVI, GIF, MOV - możliwości jest naprawdę mnóstwo.

aTube Catcher - znajdź, ściągnij i przekonwertuj [Recenzja]

Program oferuje też wspomnianą wyszukiwarkę plików, gdzie przed ewentualnym pobraniem możemy obejrzeć dany materiał, a także wyszukiwarkę MP3. Ponadto ściągnięte pliki możemy wypalić na płytę bez konieczności uruchamiania żadnych dodatkowych programów. To jeszcze nie wszystko - mamy też opcję pozwalającą na przechwytywanie wideo czy muzyki z wybranej strony - wystarczy tylko jeden klik i uruchomienie StreamCatcher. Aby jednak było to możliwe niezbędny będzie nam komponent Wincap 4.0.

Mało? Możemy też nagrać obraz pulpitu - zarówno wybrany fragment jak i konkretną aplikację, czy przygotować nagranie audio. Z pomocą metody przeciągnij i upuść mamy też możliwość dokonania szybkiej i prostej konwersji jednego formatu na inny. A wszystko to dostajemy za darmo - z wyłączeniem zastosowania komercyjnego.

aTube Catcher - znajdź, ściągnij i przekonwertuj [Recenzja]

Aplikacja została wyposażona w polską wersję językową, co znacznie ułatwi pracę z programem osobom nie znającym języka angielskiego. Warto jednak dodać, że wszystko robi się tu intuicyjnie, toteż na pewno nie pogubimy się - mimo mnogości opcji.

Minusem aTube Catcher jest... instalacja, w trakcie której program oferuje nam dodatkowe oprogramowanie, jakiego raczej nie można polecić. Dlatego trzeba być uważnym i w odpowiednim momencie odznaczyć konkretne opcje.

Podsumowanie:
+ łatwość instalacji i użytkowania;
+ kompatybilność z każdą wersją Windows;
+ mały rozmiar;
+ ogromne możliwości;
+ polska wersja językowa;
- podczas instalacji należy uważać na "śmieciowe" oprogramowanie.

Program aTube Catcher pobierzecie za darmo z serwisu Sciagnij.pl

Więcej o: