Taskix - zapanuj nad paskiem zadań [Recenzja]

Na pewno nieraz zdarzyła się nam taka sytuacja - otwieramy folder A, następnie folder B, a na samym końcu jakąś aplikację. Ponieważ pracujemy tak co dzień - wręcz automatycznie klikamy pomiędzy wspomnianymi folderami i aplikacją. Co jednak zrobić, gdy ta ostania zawiesi się? Po ponownym uruchomieniu to ona będzie pierwsza na pasku zadań. A to zaburzy nasz rytm pracy. To co, zamykamy wszystko i otwieramy jeszcze raz? W żadnym razie - w takich sytuacjach niezastąpiony okaże się Taskix.

Taskix 2.1
System: 2000/ XP/ 2003/ Vista
Licencja: freeware

Program jest naprawdę malutki, ma zaledwie nieco ponad 200 KB, a jego instalacja zajmuje dosłownie chwilkę, zaś zajmowana powierzchnia dyskowa jest równie niewielka. Ponadto, aplikacja nie zajmuje też praktycznie w ogóle zasobów systemowych, co może być cenne dla posiadaczy słabszych komputerów lub starszych laptopów.

Taskix - zapanuj nad paskiem zadań [Recenzja]

Wróćmy jednak do wstępu i naszej hipotetycznej sytuacji, ale dodajmy do niej np. trzy dodatkowe aplikacje plus dwa dodatkowe foldery. Jest wiele osób, które po prostu lubi mieć wszystko ustawione w konkretnej kolejności i ciężko jest im pracować inaczej. A jeśli mamy otwarty folder A, folder B, folder C i folder D, a do tego trzy programy - w przypadku zawieszenia się jednego z nich, teoretycznie albo zamykamy wszystko albo "męczymy" się do końca danego zadania co chwilę klikając nie to co trzeba. Oczywiście to tylko jedna z teorii i jedna z możliwości zastosowania Taskix.

Taskix - zapanuj nad paskiem zadań [Recenzja]

Ale co ten program w ogóle robi? Otóż tylko jedną, ale jakże przydatną rzecz. Pozwala na przesuwanie, a tym samym zmianę kolejności przycisków. Teraz jeśli chcemy, aby np. folder Praca był na pierwszym miejscu, zaraz za nim Microsoft Word, a pośrodku dopiero co otwarty program graficzny - wystarczy jeden ruch myszką. Do tego celu możemy też użyć kółka, o ile tylko nasza myszka komputerowa posiada takowe.

Program jest naprawdę przydatny. Wystarczy tylko ustawić, aby Taskix uruchamiał się wraz z Windowsem, a po kilku dniach nie będziemy umieli się bez niego obyć. Twórca aplikacji nie wyposażył ją w wiele opcji, ale to nie jest najważniejsze, ani potrzebne. Podobnie jak i brak polskiej wersji językowej. Program po prostu działa i robi to naprawdę dobrze.

Taskix - zapanuj nad paskiem zadań [Recenzja]

Taskix jest w pełni darmowy, ale opcjonalnie możemy dokonać rejestracji - jej koszt to cztery dolary, co na chwilę obecną wynosi około 12 złotych. Nie dostaniemy żadnych dodatkowych udogodnień, gdyż bezpłatna wersja jest w pełni funkcjonalna,  płacąc jedynie docenimy wkład pracy i pomysłowość autora.

Taskix - zapanuj nad paskiem zadań [Recenzja]

 

Podsumowanie:
+ łatwość instalacji i użytkowania;
+ mały rozmiar;
+ przydatność w trakcie codziennej pracy;
+ cena - darmowy;
- brak polskiej wersji językowej.

Program Taskix pobierzecie za darmo z serwisu Sciagnij.pl.