YouTube: Jak włączyć nowy odtwarzacz Google? Poradnik

Jeśli chcecie uruchomić nowy, ulepszony player na YouTubie - zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Nowa wersja odtwarzacza na YouTube to próba zbliżenia jego wyglądu do mobilnej wersji. Ponadto nowy youtube'owy player to także lepsza kompatybilność z przeglądarkami internetowymi, a także znacznie lepsza wydajność silnika odpowiedzialnego za pobieranie treści z YouTube'a - rzadziej więc będziemy widywali znacznik buforowania materiałów, co do tej pory było powszechnym zjawiskiem nawet przy dobrych łączach internetowych.

Nowy odtwarzacz YouTubeGoogle

Jak włączyć nowy player na YouTube?

W celu włączenia nowego, testowego odtwarzacza YouTube należy udać się na stronę youtube.com/testtube, a następnie po zjechaniu na dół w ramce Wypróbuj nowy odtwarzacz YouTube kliknąć na niebieski banner Zacznij korzystać z odtwarzacza. Po dokonaniu wyboru będziemy mogli od tej pory cieszyć się funkcjami nowego playera, który jest znacznie wydajniejszy i bardziej responsywny w porównaniu do poprzedniej wersji.

 

Stary odtwarzacz YouTubeGoogle

Jak przywrócić poprzedni player na YouTube?

Jeśli jednak nie będziecie zadowoleni z pracy nowego odtwarzacza możecie łatwo powrócić do jego poprzedniej wersji. Wystarczy na stronie youtube.com/testtube zjechać na dół i w ramce kliknąć na przycisk Przywróć klasyczny odtwarzacz. Od tej pory na materiałach wideo w serwisie YouTube powinniśmy posiadać poprzednią wersję playera YouTube.