Wiedźmin 3: Jak sprawdzić fps, liczbę klatek na sekundę, wydajność? Poradnik

Jeżeli chcecie sprawdzić wydajność podczas gry w Wiedźmina 3: Dziki Gon na PC - zapraszamy do naszego poradnika.

Do sprawdzenia wydajności w grach polecamy użytkowanie testowej wersji aplikacji FRAPS. Mimo, iż testowa wersja nie posiada wszystkich funkcji FRAPSa (jak np. nagrywanie materiałów wideo bez limitu 60 sekund, czy kompresję wykonywanych zrzutów ekranu), to FRAPS jest najbardziej kompatybilnym oprogramowaniem do sprawdzania wydajności w grach, również w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Jak sprawdzić wydajność w Wiedźminie 3 z użyciem FRAPSa?

1. Pobieramy testową wersję aplikacji FRAPS służącej m.in. do mierzenia wydajności gier, wykonywania zrzutów ekranu i nagrywania ekranu.

Aplikacja FRAPS jest dostępna do pobrania w tym miejscu.

 

2. Instalujemy FRAPSa, postępując zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.

FRAPSFRAPS

FRAPSFRAPS

FRAPSFRAPS

FRAPSFRAPS

 

3. Po zakończeniu instalacji FRAPS uruchamiamy go z ikonki na pulpicie, bądź z miejsca w którym go zainstalowaliśmy.

FRAPSFRAPS

 

4. Konfigurujemy FRAPSa przechodząc w aplikacji do zakładki o nazwie FPS. Wybieramy w prawym dolnym rogu ekranu aplikacji na czarnym prostokącie aplikacji miejsce w którym wyświetlany będzie licznik klatek na sekundę podczas naszej rozgrywki w Wiedźmina 3: Dziki Gon.

FRAPSFRAPS

 

5. Nie wyłączając aplikacji FRAPS włączamy grę Wiedźmin 3: Dziki Gon i cieszymy się licznikiem klatek podczas rozgrywki, w celu sprawdzenia wydajności naszego komputera.

Domyślnie możemy zmieniać położenie licznika używając klawisza F12.

Wiedźmin 3: licznik klatekWiedźmin 3: licznik klatek

Jeżeli chcecie zwiększyć wydajność na swojej konfiguracji sprzętowej, bez konieczności wymiany podzespołów w komputerze - sprawdźcie nasz poradnik: Wiedźmin 3: zacina się? Jak zwiększyć wydajność?