iOS powoli się otwiera

Korzystanie z systemu operacyjnego załączanego do urządzeń oferowanych przez Apple, było w znacznym stopniu utrudnione, dla każdego, kto chciał korzystać z innych aplikacji, niż te oficjalnie dostępne w sklepie iTunes. Wraz pojawieniem się nowego Xcode sytuacja zmienia się, oferując wszystkim możliwości korzystania z otwartego oprogramowania, na naszych iPhonach oraz iPadach.

Nowa wersja Xcode, pozwala użytkownikom na wykorzystanie kodu źródłowego i zainstalowaniu programu na urządzeniu przenośnym marki Apple. Do tej pory możliwość taka była zarezerwowana dla osób, które przystępowały do programu deweloperskiego Xcode, uiszczając dodatkowo roczną opłatę. Wraz z pojawieniem się wersji Xcode 7 beta, każdy może stworzyć aplikację, a następnie zainstalować ją na swoim iPhonie.

Rozwiązanie to w dużym stopniu rozszerzy możliwości wykorzystania urządzeń mobilnych oferowanych przez Apple, stając się środowiskiem znacznie bardziej otwartym, niż miało to miejsce do tej pory. Osoby chcące korzystać z innego środowiska, w celu instalacji oprogramowania musiały wcześniej używać tzw. jailbreaka, co pozwalało na korzystanie ze sklepu Cydia, oferującego różnego rodzaju oprogramowanie.

Teraz, by zainstalować na przykład emulator starej konsoli gier, wystarczy wrzucić kod konkretnej aplikacji do Xcode, a następnie przesłać go na swoje 
urządzenie. Jedyne co jest potrzebne do wykonania całej operacji, to Apple ID. Możliwość korzystania z takiego rozwiązania jest dostępna dla 
wszystkich systemów operacyjnych od iOS do OS X.

Najnowszą wersję Xcode możecie pobrać z naszego serwisu pod tym linkiem.

Więcej o: