Google Glass EE

Google nie poddaje się w pracach nad swoim urządzeniem rozszerzonej rzeczywistości, zmieniając jednak kierunek, w którym projekt ma zmierzać.

Wraz z modyfikacją planów oraz tworzonych rozwiązań, zmianie uległa również nazwa. Kolejne wcielenie Google Glass ma mieć przydomek Enterprise Edition. Oznacza to, iż produkt w znacznie mniejszym stopniu będzie kierowany w stronę przeciętnego konsumenta.

Minęło trochę czasu odkąd Google po raz pierwszy ogłosił, że wkraczać będzie na rynek ze swoim produktem rozszerzonej rzeczywistości. Od tego czasu kierunek rozwoju projektu zmieniał się, włącznie z ogłoszeniem zamknięcia programu Google Glass Explorer. Mimo, iż zainteresowanie deweloperów tym produktem malało, sama idea rozwiązania wciąż pozostawała w fazie rozwoju.

Nowe Google Glass mają oferować szereg usprawnień przede wszystkim w działaniu urządzenia. Usprawnieniu ma ulec wyświetlacz, który ma ułatwiać rozglądanie się, dzięki zastosowaniu większego półprzezroczystego pryzmatu. Zmniejszyć ma się zmęczenie oczu, które pojawiało się w trakcie wpatrywania się w punkt wyświetlacza. Zmieniony zostanie również procesor, który ma być nie tylko efektywniejszy ale przede wszystkim ma w mniejszym stopniu wydzielać ciepło oraz być bardziej energooszczędny.