Odtwarzacze audio - wybór najlepszych darmowych

Wielu użytkowników komputera umila sobie czas w najprostszy możliwy sposób - słuchając muzyki, podcastów czy książek audio. Skoro jest potrzeba to jest i spełniający ją, odpowiedni program. Dużo, bardzo dużo programów. Który wybrać? Tego wam nie powiemy, ale możemy polecić waszej uwadze kilka z nich.

AIMPAIMP

AIMP

Niewielki, szybki, prosty w obsłudze a jednocześnie posiadający wiele zaawansowanych funkcji? Taki właśnie jest AIMP, jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy multimedialnych na rynku.

Prócz standardowych funkcji odtwarzacza muzycznego AIMP pozwala również na nagrywanie dźwięku, konwersję formatów audio, edycję tagów czy nawet nagrywanie płyt z muzyką. Charakteryzuje się małym zużyciem pamięci i jest w stanie odtworzyć większość popularnych formatów audio.

AIMP - pobierz tutaj

Zalety:
- Niewielki rozmiar
- Duża funkcjonalność
- Możliwość zaimplementowania rozszerzeń
- Obsługuje wtyczki z Winampa

Wady:
- Obsługa wtyczek może wywołać problemy w działaniu programu

 

WinampWinamp

Winamp

Legendarny, choć nie rozwijany już projekt Nullsoftu, wciąż należy do najchętniej wybieranych odtwarzaczy muzycznych na pecety.

Winamp doskonale radzi sobie z większością wykorzystywanych formatów audio, ale może również służyć jako odtwarzacz wideo, a także odbierać strumienie z radia i telewizji internetowej. Dzięki zaawansowanej bibliotece multimediów można bez problemu dotrzeć do potrzebnych plików. Możliwości programu są bardzo duże, a bogaty zestaw wtyczek i skórek umożliwia jego pełne spersonalizowanie.

Winamp - pobierz tutaj

Zalety:
- Łatwy w obsłudze
- Duże możliwości personalizacji

Wady:
- Program nie jest już rozwijany
- Spore zużycie zasobów systemowych

 

foobar2000foobar2000

foobar2000

Kolejny prosty w obsłudze i nie obciążający komputera odtwarzacz audio, stworzony przez Piotra Pawłowskiego, autora wielu wtyczek do Winampa.

Użytkownicy foobara chwalą go sobie za możliwość dowolnego konfigurowania opcji programu oraz najwyższą jakość dźwięku, dzięki 64-bitowemu przetwarzaniu oraz dodawania do odtwarzania niskopoziomowego szumu (dithering). Dodatkowo radzi sobie z większością używanych formatów audio i odbieraniem strumieni, a także nagrywaniem płyt czy kompresją plików.

foobar2000 - pobierz tutaj

Zalety:
- Wysoka jakość dźwięku
- Niewielkie zużycie zasobów systemowych
- Niemal nieograniczone możliwości konfiguracji

Wady:
- W wersji "surowej" jest niezbyt przystępny dla nowych użytkowników

 

Clementine Music PlayerClementine Music Player

Clementine

Clementine to nowoczesny, wieloplatformowy odtwarzacz muzyki i program do zarządzania kolekcją utworów, inspirowany linuksowym programem Amarok, skupiony na szybkim, wygodnym i łatwym w obsłudze interfejsie.

Clementine nie tylko doskonale spełnia funkcję domowego odtwarzacza audio, ale również współpracuje z serwisami strumieniującymi muzykę, takimi jak Spotify czy Jamendo, i pozwala na odtwarzanie muzyki z serwisów przechowujących pliki (Dropbox, Google Drive, itp.)

Clementine - pobierz tutaj

Zalety:
- Dostęp do zewnętrznych serwisów muzycznych
- Prosty w obsłudze

Wady:
- Podczas strumieniowania zdarza mu się "wysypać"

 

MediaMonkeyMediaMonkey

MediaMonkey

MediaMonkey jest popularnm odtwarzaczem pozwalającym na katalogowanie muzyki i szybką synchronizację z iPodem.

Dodatkowo MediaMonkey tego posiada zaawansowane funkcje tagowania i kopiowania płyt, a także bibliotekę audiobooków i możliwość odtwarzania wideo. Wielu użytkowników może jednak odstraszyć niezbyt czytelny interfejs.

MediaMonkey - pobierz tutaj

Zalety:
- Współpraca z iPodem
- Rozbudowane opcje zarządzania muzyką

Wady:
- Nieprzyjazny interfejs

 

MusicBeeMusicBee

MusicBee

MusicBee to aplikacja przeznaczona do odtwarzania muzyki oraz zarządzania dużymi zbiorami plików audio.

Program MusicBee posiada wygodne i szybkie w użyciu opcje tworzenia playlist, filtrowania i organizowania plików audio, zarządzania tagami oraz zgrywania muzyki z płyt i dostęp do zawartości internetowej(radio, podcasty, audiobooki).

MusicBee - pobierz tutaj

Zalety:
- Duże możliwości zarządzania plikami
- Wygodne tworzenie playlist
- Współpraca z iTunes

Wady:
- Niektóre biblioteki trzeba instalować samodzielnie

 

Więcej darmowych odtwarzaczy audio znajdziecie w bazie programów naszego serwisu Sciagnij.pl <