Windows 10: Sterowniki dla karty graficznej do pobrania

Wraz z premierą nowego systemu operacyjnego na świat wychodzą nowe wersje sterowników graficznych, które usprawniają pracę tego podzespołu.

Sterowniki graficzne dla systemu Windows 10

Najpopularniejszymi producentami kart graficznych są firmy NVIDIA i AMD. Te dwa konkurujące ze sobą obozy od lat ścierają się o rynek komputerowy, wypuszczając co raz nowsze i mocniejsze modele kart graficznych.

Prócz tych dwóch firm produkcją kart graficznych zajmuje się również Intel - ich zintegrowane karty graficzne (np. Intel Graphics z serii HD), często implementowane jako domyślna jednostka graficzna w notebookach, ultrabookach, czy urządzeniach 2-w-1, spełnia swoje podstawowe zadania przy mniej skomplikowanych zadaniach związanych z grafiką (oglądanie filmów, wyświetlanie grafik).

Nieważne czy akurat chcemy pograć na komputerze, dokonać konwersji wideo, czy po prostu korzystać z programów biurowych - instalacja najnowszych sterowników graficznych przeznaczonych dla naszej karty graficznej przynosi same plusy. Począwszy od zwiększenia wydajności naszego komputera we wszystkich dokonywanych czynności, aż po zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną.

Jak pobrać sterowniki graficzne

W celu pobrania sterowników graficznych najpierw należy zorientować się od jakiej firmy posiadamy zamontowaną w komputerze kartę graficzną - mogą to był Intel, AMD, lub NVIDIA. Następnie wybieramy jeden z poniższych linków.

Poniżej podane linki oferują pobranie specjalnego kreatora, który dopasuje właściwą wersję sterowników dla konkretnego modelu naszej karty graficznej i wersji systemu operacyjnego.

Sterowniki możecie pobrać poniżej:

- Sterowniki NVIDIA dla kart GeForce;

- Sterowniki AMD dla kart Radeon;

- Sterowniki Intel dla kart Intel HD Graphics.