Sony MPCL1 Playstation projektor - dane techniczne, specyfikacja

Sony do swojej oferty wprowadziło tzw. pico-projektor, czyli mały projektor, którego możemy zabrać ze sobą wszędzie. To niewielkie akcesorium pozwoli nam jednak na wielkie doznania - możliwość wyświetlania filmów, czy gier na 120" może zrobić wrażenie.

Dane techniczne projektora Sony MPCL1:

- Technologia: projektor laserowy;
- Rozdzielczość: 1920x720;
- Auto Focus i Free Focus;
- Jasność: 32 lumeny;
- Wielkość wyświetlanego obrazu: do 120" (z odległości 3,6 m);
- łączność: HDMI, MHL, możliwość przesyłania obrazu za pomocą Wi-Fi;
- bateria: 3000 mAh (ok. 2h wyświetlania);
- wbudowany mały głośnik.

Projektor Sony MPCL1 ma kosztować ok. 350$ (w przeliczeniu na złotówki wg aktualnego kursu dolara to ok. 1350 PLN), a jego data premiery została ustalona na październik 2015.

Ten niewielki, lecz skrywający dużą moc parametrów projektor jest reklamowany jako gadżet, z którym z powodzeniem rozegramy kilka godzin w grach na konsoli Playstation 4, lub obejrzymy film razem z rodziną lub znajomymi.

Sony MPCL1 Playstation projektorSony

Zwykle urządzenia tego typu (pico-projektory) nie oferują zniewalających parametrów. Jednak dzięki przejściu w Sony MPCL1 na nowoczesną technologię laserową urządzenie jest w stanie zagwarantować nam wysoką rozdzielczość (1920 pikseli w poziomie i 720 w pionie - czyli lepiej niż 720p, lecz nieco gorzej niż pełne 1080p Full HD), a także ostrość wyświetlanego obrazu dzięki funkcjom auto focusa i free focusa.

> Zobacz galerię projektora Sony MPCL1 <

Więcej o: