Lego: Marvel Super Heroes - jak grać? Poradnik

LEGO Marvel Super Heroes to niezwykle udana przeróbka znanego praktycznie wszystkim porywającego uniwersum Marvela przerobiona na zabawny świat LEGO. Pomimo tego że gra jest genialnie prosta w swej mechanice, postanowiliśmy przygotować kilka porad dla graczy, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z produkcjami studia Traveller's Tales, lub tych którzy pragną przypomnieć sobie kilka zasad jakimi rządzą się te sympatyczne produkcje.

1. Podział obowiązków

Świat LEGO Marvel jest wypchany licznymi bohaterami. Każdy z nich posiada swoje wyjątkowe cechy i unikatowe umiejętności. Często będziemy musieli zmieniać postać między dużymi ludkami.

2. Miej oczy szeroko otwarte!

Charakterystycznym już elementem produkcji Traveller's Tales są wypchane po brzegi sekretami lokacje. Nie inaczej jest w Marvel Super Heroes. Warto mieć również na uwadze, że wiele tajemnic będzie dla nas dostępne dopiero w trybie Free Play.

Lego: Marvel Superheroes - kadr z gryTraveller's Tales

3. Klocki tu, klocki tam...

Podczas przechodzenia gry czekają na nas tysiące klocków do zebrania (tzw. studs). Zdobywamy je za rozmaite rzeczy, głównie poprzez niszczenie innych klocków lub znalezienie sekretów. Na każdym poziomie jest określony pewien pułap. Jeśli go osiągniemy gra wynagrodzi nas za to w postaci dodatkowych bonusów dostępnych do odblokowania. Dodatkowo za ciułanie tych malutkich błyskotek, bowiem można za nie kupić wiele ulepszeń, takich jak dodatkowe postaci, mnożniki punktów i śmieszne przedmioty dla Lego ludków.

< Pobierz demo gry Lego: Marvel Super Heroes na PC za darmo >

4. Zginąłem! I... i co?

No właśnie nic. Każda figurka ma 4 serduszka. Jeśli straci wszystkie po prostu się rozpada i odradza niedaleko. Śmierć odbiera nam część zdobytych wcześniej klocków, które na szczęście można szybko zebrać z powrotem (znikają po krótkim czasie). nie wypada by Iron Man, czy Spider-Man i jego kompani ginęli co chwila na naszym ekranie.

Lego: Marvel Superheroes - kadr z gryTraveller's Tales

5. Kooperacja to jest to!

Pomimo bardzo dobrej sztucznej inteligencji warto zatroszczyć się o kompana do wspólnej gry. Gry z serii LEGO zawsze gwarantowały mnóstwo wrażeń podczas wspólnego grania ze znajomymi. Zawsze to raźniej grać z przyjacielem / bratem / siostrą / mamą. Podłączamy do konsoli bądź komputera drugi kontroler i gramy! Nie tylko zabawa będzie przyjemniejsza, ale może uda Wam się wspólnymi siłami rozwiązać co trudniejsze zagadki, a tych w odsłonie przygód superbohaterów jest o wiele więcej, niż w poprzednich częściach.

6. Pełna rozwałka. Strzelaj i uderzaj we wszystko.

Rozbijaj beczki, biurka, barierki, a nawet inne od otoczenia fragmenty ścian. W tych zniszczalnych elementach prócz jakże przydatnych pieniędzy można spotkać tzw. "znajdźki". Czasami trzeba znaleźć kilka małych znajdziek, które razem zespolą nam się w jedną normalną. Dzięki nim będziemy mogli odblokowywać specjalne poziomy wyzwań, czy zebrać kolekcje modeli z klocków.

Lego: Marvel Superheroes - kadr z gryTraveller's Tales

7. Replay.

Za pierwszym razem bardzo często nie zdobędziemy wszystkich elementów możliwych do znalezienia na jednym poziomie, a nawet nie uzbieramy całego paska "Prawdziwy wyznawca". Warto więc powtarzać te misje w trybie "Free Play". Jeżeli będziemy posiadali nowe postaci, bardzo często uda nam się odblokować wcześniej nie dostępne dla innych postaci zagadki (może to mało subtelne, ale znajdźki w końcu gdzieś muszą się kryć, prawda?).

Pobierz demo gry Lego: Marvel Super Heroes na PC za darmo >