Windows 10 ze zwiększonymi wymaganiami sprzętowymi po nowej aktualizacji

Wraz z nadejściem "rocznicowej" aktualizacji (Anniversary Update) dla Windowsa 10, ten będzie wymagać po raz pierwszy od 2009 większych wymagań sprzętowych. Nie dotknie to obecnych użytkowników systemu, lecz będzie pewnego rodzaju ograniczeniem dla producentów sprzętu.

Wraz z kolejną, dużą aktualizacją dla systemu Windows 10, Microsoft ma zamiar zwiększyć minimalne wymagania sprzętowe swojego systemu, po raz pierwszy od 7 lat.

Dotychczasowe wymagania prezentowały się następująco:
- Procesor: 1GHz;
- Pamięć: 1 GB RAM;
- Karta graficzna: z obsługą DirectX 9.0c;
- Miejsce na dysku: 15 GB miejsca na podstawę systemu.

Począwszy od przełomu lipca i sierpnia, kiedy to nowa aktualizacja wejdzie w życie, te wymagania zostaną zwiększone do 2GB pamięci operacyjnej (zarówno dla 32, jak i 64-bitowej wersji systemu).

Nie oznacza to jednak, że jeśli mamy 1GB pamięci operacyjnej (np. posiadając urządzenie 2-w-1), to nie uruchomimy systemu. To tylko wskazówka dla procudentów sprzętu komputerowego aby nie sprzedawali swoich nadchodzących urządzeń z pamięcią mniejszą niż 2GB.

Na urządzeniach z 1GB pamięci system Windows 10 po aktualizacji wciąż będzie działał, lecz dla komfortu użytkowania nowego systemu Microsoft zaleca posiadanie tych 2GB pamięci.

[źródło: arstechnica.com]