Uroki Firefoksa 3 RC2

Mozilla ukończyła "poprawkową" wersję Firefoksa 3 - Release Candidate 2 - nieco szybciej, niż deklarowali jej deweloperzy. Od poniedziałku była ona dostępna na serwerach FTP projektu, jednak dopiero wczoraj pojawiła się oficjalnie na stronach pobierania - zaktualizowano tam wszystkie linki. Być może prowadzone były testy "za pięć dwunasta", być może sprawdzano, czy serwery poradzą sobie z obciążeniami. Teraz pozostaje nam tylko czekać na wersję finalną, która z wielką pompą ma zostać przedstawiona już niedługo.
W nowej wersji Ognistego Lisa nie znajdziemy żadnych nowych funkcjonalności - poprawiono jedynie kilkanaście najbardziej kłopotliwych błędów. O szczegółach można poczytać w Uwagach o Wydaniu. Tym jednak, co najbardziej rzuciło się w oczy jest przyśpieszenie działania Awesomebara - zintegrowanego paska adresowego i wyszukiwania (lokalnego i sieciowego), który stanowi już znak rozpoznawczy nowej przeglądarki Mozilli. W tej edycji jego używanie stało się naprawdę przyjemne, zniknęło irytujące opóźnienie podczas wpisywania poszukiwanych ciągów znaków.

Nową wersję Firefoksa można pobrać oczywiście ze stron Mozilli, jednak użytkownicy Linuksa powinni raczej skorzystać ze swoich repozytoriów – FF 3.0 RC2 pojawił się na pewno w zasobach Ubuntu, Fedory i OpenSuSe.

Rozszerzenia które działały z RC1, powinny działać z RC2. Nie zauważyliśmy żadnych problemów z najpopularniejszymi z nich – zarówno AdBlockPlus jak i NoScript, FlashGot, DownloadStatusbar czy FoxyProxy działają bez zarzutów.

Źródło: mozilla