Diskeeper 2008 - władca dysków

Diskeeper to bez wątpienia jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek, jeśli mowa o programach do defragmentacji i optymalizacji działania dysku twardego.
Aplikacja w wersji 2008 wnosi bardzo wiele udoskonaleń, które może nie przydadzą się przysłowiowemu "Kowalskiemu", który po program do defragmentacji sięga równie często, co do Biblii, ale na pewno przydać się może w firmach oraz wszędzie tam, gdzie poza bezpieczeństwem danych liczy się także ład i szybkość ich odczytu.

Do czego więc tak naprawdę służy aplikacja? Otóż w miarę jak korzystamy z naszego komputera coraz to nowe pliki zapisywane są po kawałku w pustej przestrzeni dysku twardego. Niestety, jeśli w międzyczasie kasowaliśmy jakieś pliki (a na pewno zrobiliśmy to albo my, albo jakaś aplikacja), to nowe dane zapisywane są w "dziurach", jakie powstały po ich usunięciu. Jako, że nie zawsze mieści się w nich cały plik, pozostała jego część zapisywana jest gdzie indziej.

Niestety w ten sposób okazać się może, że jeden dokument rozproszony jest po obszarze całego dysku. Co z tego wynika, głowica dysku musi wykonać kilka "skoków" zanim odczyta dokument do końca.

Aby jak najbardziej zmniejszyć szkodliwość takiego systemu zapisu danych stworzono programy do defragmentacji. Jednym z nich jest właśnie Diskeeper.

Jednak w przeciwieństwie do Windowsowego Defragmentatora dysków, Diskeeper posiada wiele udogodnień, które nie tylko przyspieszają sam proces defragmentacji, ale nawet zapobiegają jej (myślę w tym momencie o modułach FragShield i I-FAAST).

Zapraszamy do naszej wideoprezentacji, na której zobaczymy, jak wygląda użycie programu w praktyce oraz zdecydujemy, czy jest sens używania aplikacji w warunkach domowych.

Producent/dystrybutor: Executive Software International, Inc.

Data dodania: 2007-10-29

Rozmiar pliku: 25,08 MB

Nazwa pliku: DKenTRW2XVi12_0_758.exe

Licencja / cena: Trial

Platforma systemowa: Windows XP/Vista

Kamil Szymański