MyUninstaller - alternatywa dla Dodaj/Usuń programy

Zwykle, chcąc usunąć daną aplikację z systemu operacyjnego, uruchamiasz znajdujący się w Panelu sterowania aplet Dodaj/Usuń programy. Niestety, działa on stosunkowo wolno, a na dodatek nie zawsze skutecznie potrafi usunąć każdą aplikację. Próżno też szukać w nim bardziej szczegółowych informacji na temat aplikacji, którą chcesz usunąć. Alternatywą może być niewielki, darmowy program - MyUninstaller.
Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po uruchomieniu tego narzędzia, jest to, że działa zdecydowanie szybciej od apletu Dodaj/Usuń programy. W głównym oknie, w kilkunastu kolumnach gromadzi bardzo szczegółowe informacje o zainstalowanych w systemie programach. Pokazuje nazwę aplikacji, nazwę producenta, folder instalacyjny, datę instalacji, rodzaj użytego programu instalującego oraz wiele informacji związanych z rejestrem. Potrafi usunąć również pozostałe po usuniętych programach wpisy w rejestrze, co w przypadku wbudowanego w system Windows narzędzia często mogło doprowadzić użytkownika do białej gorączki, ponieważ po usunięciu danej aplikacji wciąż widniała ona na liście zainstalowanych aplikacji.


Rys. MyUninstaller poradzi sobie nawet z najbardziej oporną aplikacją
Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w MyUninstaller jest tryb Quick Mode. Dzięki zapisywaniu kopii wcześniej wygenerowanej listy aplikacji w pliku tekstowym wyświetlenie informacji o zainstalowanych programach w systemie następuje błyskawicznie.
Pobierz program MyUninstaller.
Możesz również ręcznie usuwać błędne wpisy w rejestrze po odinstalowanych programach. Pokazujemy, jak to zrobić.