Opera 9.50 - przywracamy stary wygląd

Najnowsza wersja Opery to zmiany nie tylko w silniku wyświetlania i interpretatorze JavaScript. To także dziesiątki usprawnień, nowe funkcje i wygląd. Właśnie. A co, jeśli nowy wygląd nam nie odpowiada i chcięlibyśmy, aby nasza przeglądarka wygląła jak dawniej?
Programiści Opery zawsze słynęli z tego, że nadawali swojej przeglądarce dość futurystyczny wygląd, starając się przy tym, aby całość nie powodowała uczucia przesycenia, odstraszającego znaczną część użytkowników.

Projektując wersje 9.50 swojego sztandarowego produktu, kierowali się tym samym przesłaniem. Z tą tylko różnicą, że według niektórych, zmiany zaszły nieco za dalego.

Jak daje się przeczytać na niektórych forach, czy w komentarzach, do artykułów traktujących o Operze, najnowsza wersja nie jest już tak przyjemna w obsłudze.

Dlatego też postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, w jaki sposób przywrócić Operze wygląd poprzedników, aby każdy komu przeszkadzają zmiany w interfejsie mógł nadal się cieszyć wyglądem poprzednika.

Oczywiście nie odradzamy tym samym przesiadki na nową przeglądarkę. Nie próbujemy także zniechęcić użytkowników do przetestowania nowych funkcji. Szczególnie, iż nowa wersja wprowadza kilka naprawdę ciekawych usprawnień. Dość wspomnieć o systemie synchronizacji przeglądarki przez internet, czy ulepszonej ochronie przed złośliwymi witrynami.

Producent/dystrybutor: Opera Software

Data dodania: 2008-06-12

Rozmiar pliku: 8,51 MB

Nazwa pliku: Opera_950_in_Setup.exe

Licencja / cena: Freeware

Platforma systemowa: Windows 98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista