Zmień swój głos nie do poznania podczas rozmów przez Skype

Jeśli korzystasz ze Skype, możesz zainstalować specjalną wtyczkę, która potrafi w czasie rzeczywistym modulować głos. Dzięki niej możesz mówić głosem małego chłopca, robota, elfa i wieloma innymi. To świetny pomysł, żeby rozbawić znajomych lub żeby zachować anonimowość. Co więcej, możesz skorzystać z biblioteki efektów dźwiękowych, np. z odgłosami charakterystycznymi dla różnych miejsc.
DoNaut to program, który pozwala na modulację głosu - podczas rozmowy przez Skype zmienia barwę Twojego głosu. Aplikacja współpracuje także z Google Talk, MSN Messenger czy TeamSpeak. DoNaut oferuje kilka bardzo przydatnych funkcji. Jedną z nich jest odczytywanie na głos tekstu wpisanego w specjalne pole. Przydatne są także odgłosy z otoczenia, które możesz odtworzyć podczas rozmowy, np. dzwoniący telefon, głośna muzyka. Do biblioteki efektów specjalnych możesz importować własne pliki dźwiękowe w formatach MP3, WAV oraz OGG. Program podzielony został na siedem części:
  1. Pierwsza z nich to Main. Daje dostęp do ustawień programów i umożliwia wyłączenie poszczególnych modułów.
  2. Kolejna to Voice Changer. Prawdopodobnie to z niej korzystał będziesz najczęściej. Pozwala ona zniekształcić głos. Wybierz żądaną pozycję, kliknij ją i powiedz kilka słów do mikrofonu - przekonasz się, jak bardzo zmieniła Twój głos. Pamiętaj, aby w tym czasie komunikator Skype był włączony.Rys. Dzięki DoNaut Twój głos zmieni się nie do poznania


  1. Następną jest Background Sounds. Pozwala ona imitować dźwięki z otoczenia, np. odgłosy ulicy lub biura. Kliknij na nią, a przekonasz się, jak brzmi.
  2. Kolejna nazywa się Sound Effects. Znajdziesz na niej kilka interesujących odgłosów, np. otwierania piwa.
  3. Następny jest moduł odczytujący wpisany tekst. Wystarczy, że wpiszesz jakieś słowo i klikniesz Speak.
  4.  Kolejny to Music. Pozwala na wspólne słuchanie muzyki wraz z rozmówcą.
  5. Ostatnią pozycją jest Info, gdzie znajdziesz informacje nt. natężenia dźwięku pochodzącego z mikrofonu oraz głośników.