GPMapa TOPO - GPS dla pieszych i rowerzystów

GPMapa TOPO warszawskiej firmy IMAGIS to pierwsza w Polsce komercyjna mapa dostosowana do wymagań turystyki pieszej i rowerowej. Jak wskazuje już sama nazwa, GPMapa TOPO od innych map do GPS-ów różni się tym, że zawiera szczegółowe informacje o topografii terenu, ułatwiające orientację w terenie rowerzystom i pieszym.
Program łączy w sobie dokładną mapę Polski z danymi o ukształtowaniu terenu Polski. Oprócz sieci dróg samochodowych, GPMapa TOPO zawiera dodatkowo ścieżki rowerowe oraz piesze i rowerowe szlaki turystyczne w wybranych regionach Polski: Tatry, Mazury, Kaszuby, Gorce, okolice Warszawy.

Najważniejsze funkcje to udostępnianie informacji dotyczących ukształtowania terenu wraz z plastycznym ich zobrazowaniem w postaci tzw. cieniowania. Nie do przecenienia są także nowe punkty użyteczności publicznej związane z potrzebami turystów - m.in. schroniska czy stacje GOPR.

Co więcej, program umożliwia wyznaczenie optymalnej trasy dotarcia do wybranego celu, nie tylko dla samochodu, ale również dla pieszego i rowerzysty. Obliczenie takiej trasy odbywa się z wykorzystaniem siatki zwykłych dróg oraz zintegrowanych z nią szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych.

Co zawiera GPMapa TOPO 2008?

403 300 kilometrów dróg w Polsce, w tym 305 049 km dróg asfaltowych i 98 251 km dróg gruntowych

2711 km ścieżek rowerowych w wybranych regionach Polski: Tatry, Mazury, Kaszuby, Gorce, okolice Warszawy

3546 km szlaków turystycznych w wybranych regionach Polski: Tatry, Mazury, Kaszuby, Gorce, okolice Warszawy.

prawie 2.2 miliona punktów adresowych - miejscowość, ulica, numer domu

2455 szczegółowych planów miast i miejscowości, w tym 2112 planów z adresami i 343 planów tylko z nazwami ulic

16 miast zawierających obrysy budynków: (Białystok, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Tarnów, Wrocław, Warszawa i Zielona Góra)

158 099 obiektów użyteczności publicznej (POI) takich jak hotele, restauracje, bankomaty, szpitale, apteki oraz wiele innych przydatnych w podróży. W szczególności warto wymienić miejsca związane bezpośrednio z turystyką pieszą i rowerową takie jak:

- Stacje ratunkowe GOPR w Polsce - 106 placówek

- Noclegi - 5916 lokalizacji, w tym 181 schronisk

- Obiekty gastronomiczne - 12 321

- Szczyty górskie

- Przełęcze

- Doliny

Dla nabywców pierwszej wersji GPMapy TOPO, jeszcze w tym roku przewidziana jest jedna bezpłatna AKTUALIZACJA.

Produkt będzie sprzedawany samodzielnie (wersja BOX) oraz w pakiecie z urządzeniami GPS firmy GARMIN (wersja OEM). Sugerowana cena detaliczna brutto wersji BOX wynosi 499 zł. Cena specjalna dla posiadaczy samochodowej GPMapy to 299 pln. Niestety produkt dedykowany jest tylko do urządzeń GPS firmy GARMIN. Poza tym można ją jeszcze używać na PC z systemem Windows.