Uruchamianie i zamykanie wielu programów jednym kliknięciem

Chcesz uruchomić lub zakończyć działanie kilku programów za pomocą jednego kliknięcia? Przykładowo, gdy potrzebujesz pilnie pobrać wiadomości z dużymi załącznikami, możesz jednym kliknięciem wyłączyć wszystkie programy korzystająca z połączenia internetowego (przeglądarkę WWW, Windows Media Player i klienta P2P).
Takie możliwości oferuje bezpłatny program TrayKiller (www.dewassoc.com/support/useful/traykiller.htm). Możesz w nim utworzyć listy programów, które będą uruchamiane lub zatrzymywane naraz. W tym celu:  
  1. Kliknij prawym klawiszem w okienku Programs to run when toggle is changed to On state i wybierz Add.
  2. W polu Program wpisz dokładną ścieżkę do pliku wykonywalnego a w Startup Options sprecyzuj, czy chcesz program uruchamiać w postaci normalnej, zminimalizowanej czy zmaksymalizowanej.
  3. Podobnie uczyń w niższym okienku, gdzie analogicznie określisz, jakie programy mają być wyłączane. Wybrane programy zostaną wymienione w obu okienkach. Teraz możesz już zamknąć okno konfiguracyjne, program będzie dalej działał w tle.
  4. Kliknij prawym klawiszem ikonę programu w zasobniku systemowym. Wybierając opcję Run programs,uruchomisz wszystkie programy z listy do uruchomienia, a opcja Terminate Processes zamknie te z nich, które wybrałeś wcześniej do zamknięcia. Dodając programy, pamiętaj o podawaniu dokładnych ścieżek do nich.


Rys. Okno programu TrayKiller