Ashampoo AntiSpyWare nie wpuści szpiega

Program Ashampoo AntiSpyWare 2.04 to narzędzie zapewniające komputerowi z systemem operacyjnym Windows większe bezpieczeństwo. Aplikacja jest prosta w użyciu, a polski interfejs ułatwia obsługę niedoświadczonym użytkownikom.
Ashampoo AntiSpyWare potrafi usuwać ponad 1,2 miliona zagrożeń, oferuje pełną kompatybilność z systemem Windows Vista, a na pasku bocznym widoczny jest gadżet informujący o stanie pracy programu. Narzędzie posiada rozszerzoną funkcję skanowania w czasie rzeczywistym np. autostartu, sprawdza pliki na komputerze oraz wykrywa niebezpieczne wpisy do plików, a wybrane pliki lub foldery mogą zostać wyłączone ze skanowania, aby zapobiegać fałszywym alarmom. W obronie przed złośliwymi programami Ashampoo AntiSpyWare posiada mechanizm szyfrujący, który zapobiega dodaniu niebezpiecznych wpisów do tzw. białej listy. Do dyspozycji użytkownika pozostaje zintegrowany planer, zmiana skórek programu a także aktualizacje baz zagrożeń. Po zainstalowaniu oczom użytkownika przedstawia się ładnie przygotowany ekran w języku polskim, który został logicznie rozplanowany. Z lewej strony widoczne są karty związane z podstawowymi trybami pracy programu. Jeśli się zgubisz w opcjach możesz zawsze kliknąć w ikonę domku i powrócić do ekranu głównego. Wszystkie mechanizmy ochrony są zaopatrzone w ikonę statusu. Jeśli świeci na zielono, to wszystko jest w porządku. Czerwona oznacza niebezpieczeństwo, a niebieska brak aktywnej usługi. Użytkownik może skorzystać z pełnego skanowania systemu, skanowania pamięci, skanowania rejestru, skanowania obszarów systemowych, napędów oraz ustawić własne preferencje.

W ustawieniach bardziej zaawansowani użytkownicy mogą modyfikować ustawienia skanowania plików (np. archiwów skompresowanych czy opcji używania analizy heurystycznej jeszcze nieznanych zagrożeń). Biała lista umożliwia dodanie wybranych plików lub folderów do tzw. bezpiecznych miejsc, które nie będą skanowane. Jest to przydatne narzędzie dla zaawansowanych użytkowników, którzy korzystają z różnorodnych aplikacji mogących wywoływać fałszywe alarmy. Ashampoo AntiSpyWare pozwala na filtrowanie skanowanych plików, aby sprawdzenie komputera nie zajmowało zbyt wiele czasu. Użytkownik może włączyć ręczny filtr i zaprogramować skaner na sprawdzanie jedynie plików z rozszerzeniem .exe lub włączyć skanowanie wszystkiego bez wyjątku. Domyślnie narzędzie ma ustawione skanowanie automatyczne plików najbardziej narażonych na infekcje. Dostępna jest również opcja planowania sprawdzania ochrony systemu w określonych odstępach czasu.

Ashampoo AntiSpyWare działa w systemie Windows 2000, Windows XP oraz Vista. Pobierz Ashampoo AntiSpyWare.