WinDVD w zestawie z kartą graficzną

W zestawie z kartami graficznymi Chrome 400/500 oferowany będzie program Corel WinDVD do odtwarzania płyt Blu-ray.
Silnik S3 Graphics ChromotionHD wykorzystuje możliwości programu Corel WinDVD do zaawansowanego dekodowania HD i odtwarzania najnowszych kodeków wideo, takich jak H.264, VC-1 i MPEG-2 w filmach na nośnikach Blu-ray. ChromotionHD 2.0 obsługuje szeroki zakres funkcji dekodowania i akceleracji, zapewniając wysokiej jakości odtwarzanie Blu-ray i cyfrowych strumieni, usprawniając pracę systemu przy jednoczesnej redukcji zużycia energii poprzez zmniejszenie obciążenia procesora centralnego.

- Cieszymy się z nawiązania współpracy z Corel, co umożliwi zaoferowanie konsumentom kolejnej platformy obsługującej treści HD, otwierającej przed nimi świat niezwykłych wrażeń cyfrowej rozrywki - powiedział dr Ken Weng, dyrektor generalny S3 Graphics.

- Korzystając z WinDVD - najpopularniejszego programu do odtwarzania dysków i wideo - użytkownicy będą mogli cieszyć się najlepszą wydajnością i jakością odtwarzania treści HD - powiedział James Carrington, dyrektor ds. współpracy z partnerami OEM i marketingu produktów strategicznych w firmie Corel.