Auto-Backup - już nigdy nie stracisz cennych plików

Korzystamy z komputerów codziennie, tworzymy coraz więcej osobistych plików, które w każdej chwili możemy stracić. Team Solutions, twórcy serwisu Chomikuj.pl, zaprezentowali program Auto-Backup. Służy on do automatycznego tworzenia kopii zapasowych plików i przesyłania ich na bezpieczne serwery. Usługa zaprojektowana została zwłaszcza z myślą o użytkownikach, którzy mają jedynie podstawową wiedzę o komputerze.
Czy zamykacie swoje mieszkanie? Zakładacie autoalarm w samochodzie? Korzystacie z bezpiecznej bankowości? To retoryczne pytania. Wszyscy właściwie to robią. Ale plików osobistych na swoim komputerze nie zabezpiecza prawie nikt. Ponad 80% użytkowników nie robi kopii zapasowych w ogóle. Pozostali robią to sporadycznie.

Brak systematyczności

Częściowo winę za to ponoszą programy, które są zbyt skomplikowane, niewygodne i za bardzo obciążają komputer. Dlatego użytkownicy nie korzystają z tych programów. Dane można kopiować też ręcznie na dysk zewnętrzny lub pendrive. Jednak i to działanie nie jest skuteczne. A winny jest po prostu brak systematyczności. Niewielu jest na tyle zdeterminowanych u użytkowników, by przeprowadzać ręcznie backup codziennie lub co tydzień.

Auto-Backup może być właśnie programem, który rozwiąże te problemy i dzięki temu ma szansę na zdobycie popularności.

Auto-Backup - czym różni się od innych?

Konfiguracja usługi jest intuicyjna, zajmuje mniej niż minutę i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy - wystarczy pobrać i zainstalować program, a następnie wybrać pliki lub foldery, które chcemy by były objęte ochroną. I to właściwie wszystko. Resztę robi już sam program.

- Auto-Backup.pl działa zgodnie z zasadą zainstaluj - zapomnij - mówi Piotr Hałasiewicz z Team Solutions - oznacza to, że po ściągnięciu na dysk i konfiguracji, program samodzielnie dba o wykonywanie kopii zapasowych. Cały proces odbywa się w tle pracy komputera tak, by nie przeszkadzać użytkownikowi. Auto-Backup.pl automatycznie wykrywa pliki nowe i zmienione, stale pilnując aktualności kopii.

Szyfrowanie w Auto-Backup

Auto-Backup.pl działa w oparciu o certyfikaty SSL i algorytmy szyfrowania TLS oraz AES, zapewniając maksymalny poziom bezpieczeństwa przesyłanych i przechowywanych plików. Wszystkie pliki przechowywane na serwerach są szyfrowane na komputerze użytkownika jeszcze przed ich wysłaniem, dzięki czemu tylko on ma dostęp do swoich plików - nie mają go nawet administratorzy centrum danych.

Auto-Backup nie obciąża komputera

Wymagania techniczne programu są minimalne: Do działania potrzebny jest jedynie system Windows (2k, XP, Vista), 10MB miejsca na twardym dysku oraz stałe łącze z Internetem. Program potrafi rozpoznawać, kiedy korzystamy z internetu i wstrzymywać swoją pracę. Gdy odejdziemy od komputera, program ponownie się uruchamia i kontynuuje pracę w przerwanym wcześniej miejscu.

Auto-Backup: Płacić czy nie płacić?

Korzystanie z programu i usługi o podstawowych parametrach jest bezpłatne (pojemność 1 GB). Natomiast bardziej wymagający użytkownicy mogą zakupić abonamenty w wersjach o pojemności 3 i 30 GB, a także w wersji nielimitowanej. Koszt kwartalnego abonamentu dla 3 GB wyniesie 9 zł. Cena w przeliczeniu na 1 GB przechowywanych danych w różnych wariantach abonamentu wahać się będzie od 43 groszy do 1 zł miesięcznie. W przypadku nielimitowanej wersji cena ta może być jeszcze niższa.

Dlaczego właśnie Auto-Backup?

Zabezpieczanie swoich danych z komputera to dzisiaj konieczność. Większość użytkowników nie robi kopii zapasowych w ogóle, gdyż brakuje prostych i dostępnych dla każdego narzędzi. Auto-Backup jest inny i dlatego ma dużą szansę wypełnić tę lukę.

Pobierz Auto-Backup