Nowa wersja Google Chrome jest znacznie szybsza?

Firma Google udostępniła nową przetestowaną wersję beta przeglądarki Chrome, w której dokonano kilku poprawek.
Nowa wersja dostarcza kilka ciekawych opcji. Dodano powiększanie i zmniejszanie tekstu oraz grafiki na stronie. Dzięki automatycznemu wypełnianiu formularzy przeglądarka zapamiętuje raz wpisane informacje. Pojawiły się też nowe opcje dotyczące przeciągania kart, które pozwalają umieścić okna przeglądarki po bokach ekranu. Nowa edycja beta nie różni się wiele od wersji Chrome 2.0.169.1, która została wydana w poprzednim tygodniu - informuje serwis Cnet.

Google Chrome znacznie szybszy

Chrome w najnowszej wersji ma być o wiele szybszy, zwłaszcza w ładowaniu aplikacji sieciowych takich jak Dokumenty Google.

- Jest on 25 proc. szybszy w naszym benchmarku V8 i 35 proc. szybszy w benchmarku Sunspider od obecnej stabilnej wersji i prawie dwa raty szybszy w porównaniu do pierwszej wersji beta - powiedział Brian Rakowski, menadżer produktu odpowiedzialny za Chrome.

Również producentom konkurencyjnych przeglądarek (Microsoft, Mozilla, Opera Software) zależy na szybkości w swoich produktach. Ostatnio Microsoft opublikował dokument, w którym twierdzi, że Internet Explorer 8 będzie o wiele szybciej otwierał strony internetowe niż produkty konkurencji.

Rozszerzenia dla Chrome?

Obecnie Mozilla Firefox ma jedną dużą przewagę nad przeglądarką Chrome - olbrzymią ilość rozszerzeń, dodających nowe funkcje. Obecnie Google pracuje nad wprowadzeniem takich rozszerzeń dla przeglądarki Chrome.