Windows 7 zamienisz na XP

Windows 7 będzie można cofnąć do wcześniejszych wersji systemu podaje zdnet.com. Użytkownicy będą mogli zamienić siódemkę nie tylko na Vistę, która nadal nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem, ale też do XP.
W rozmowie z przedstawicielem firmy, współpracującej z Microsoftem serwis zdnet dowiedział się, że producent Windows umożliwi użytkownikom powrót z "siódemki" do wcześniejszych wersji. Microsoft już potwierdził te doniesienia.

To nie jest pierwszy raz, kiedy Redmond pozwala swoim klientom powrót do wcześniejszych wersji swojego systemu operacyjnego. Wcześniej można to było zrobić z Vistą. Przy zakupie komputera z zainstalowaną Vistą Business lub Ultimate użytkownicy mogli bez dodatkowych opłat zainstalować XP Proffesional. Co więcej, mogli powrócić do Windows 2000 lub 95, ale, jak czytamy na blogu, mało kto o tej możliwości wiedział.

Z funkcji tej korzystały głównie firmy. Sporo nowo zakupionych komputerów miało bowiem zainstalowaną Vistę, a dla przedsiębiorców używanie dwóch systemów na raz jest bardzo niewygodne.

Powrót z Windows 7 do XP będzie możliwy już w październiku, czyli najprawdopodobniej w miesiącu wypuszczenia nowego systemu na rynek. Jak długo będzie można to zrobić, nie wiadomo. Pierwsze doniesienia mówiły o 30 kwietnia 2010, ale Microsoft temu zaprzeczył.

Możliwość cofnięcia do wcześniejszych wersji tę będą miały najprawdopodobniej Windows 7 Ultimate i Professional. Podobnie było z Vistą - zamianę tego systemu na wcześniejsze wersje miały jedynie Vista Business i Ultimate. Można się też domyśleć, że siódemkę będzie można zamienić nie tylko na Vistę i XP, ale też 2000, a nawet 95. Szczegółów na temat Microsoft jednak jeszcze nie podał.