Direct Folders przyda się każdemu

Darmowy, prosty w konfiguracji i bardzo funkcjonalny. Oto dlaczego warto mieć zainstalowany program Direct Folders. Dzięki niemu nie będzie konieczności przeklikiwania się przez foldery i podfoldery, aby odnaleźć potrzebny katalog, bo wszystko znajdziesz w jednym miejscu - tak jak chcesz.
Niemal każdy doświadczył sytuacji, w której klikanie kolejno w Mój Komputer, dysk lokalny, folder1, folder2, itd., by dotrzeć do właściwego miejsca doprowadza do rozpaczy. Jeżeli masz wiele dokumentów, plików wideo, arkuszy kalkulacyjnych, zdjęć, to otwarcie właściwej lokalizacji w rozsądnym czasie graniczy z cudem. Warto więc zoptymalizować nieco pracę i pokusić się o wykorzystanie specjalnego narzędzia.

Pierwszą sugestią jest zainstalowanie menedżera plików - specjalnego programu do kompleksowego zarządzania zasobami na dysku. To rozwiązanie spisuje się bardzo dobrze, jednak ma zasadniczą wadę - menedżer plików jest skomplikowany dla przeciętnego użytkownika. Oto rozwiązanie problemów prosty program Direct Folders, który poprowadzi Cię tam gdzie chcesz.

Direct Folders ułatwia poruszanie się po dyskach

Direct Folders nie organizuje folderów, ale pozwala łatwo umieszczać skróty do ważnych miejsc, plików i dysków, z których często się korzysta. Po dwukrotnym kliknięciu w puste miejsce (na Pulpicie lub dowolnym otwartym oknie) otwiera się niewielkie okienko, w którym można umieszczać skróty do różnych miejsc w komputerze. Niby mała rzecz, jednak w codziennej pracy z plikami i dokumentami może oszczędzić sporo czasu.

Dodaj miejsce do ulubionych

Potęga tego niewielkiego narzędzia kryje się w sposobie dodawania miejsc lub plików do ulubionych. Wystarczy otworzyć wspomniane okienko Direct Folders (skrót Win + W) i kliknąć polecenie Add Here. Dzięki użyciu separatorów, osobnych ikonek oraz organizowaniu elementów można z łatwością ogarnąć bałagan na dysku. Oczywiście można jeszcze zainstalować Google Desktop, aby wyszukiwać frazy w dokumentach, ale na wolniejszych komputerach niezbyt dobrze się sprawdza ta metoda.