Netbook z Chrome OS - specyfikacja już w Sieci

W Internecie zaczynają pojawiać się pierwsze szczegółowe doniesienia na temat specyfikacji netbooków z Chrome OS. Mają pojawić się w przyszłym roku, a samo urządzenie - jeśli wierzyć plotkom - będzie całkiem wydajne.
Pisaliśmy już o oficjalnym ogłoszeniu systemu Google oraz o udostępnieniu kodu źródłowego Chrome OS. Miało to miejsce nieco ponad miesiąc temu. Od tej pory pojawiło się już wiele kompilacji systemu razem z poradnikami, jak go zainstalować. Padają też zapewnienia pierwszych producentów, że to akurat oni wprowadzą na rynek netbooka z Chrome OS. Z oświadczeń przedstawicieli Google wynika, że urządzenia takie powinny zacząć pojawiać się w okolicach lipca 2010. Do tej pory nieznana była jednak ich specyfikacja...

Netbook z Chrome OS - szczegóły

O szczegółach (na razie niepotwierdzonych) poinformował serwis IBTimes. Wiadomo było, że Google stawia przede wszystkim na szybkość swojego systemu, stąd netbooki z Chrome OS mają być wyposażone w dyski SSD. Taki też wymieniany jest w pierwszych doniesieniach - jego pojemność to 64GB. Do tego platforma Nvidia Tegra oraz procesor ARM i 2GB pamięci RAM. Ekran ma mieć przekątną 10,1 cala oraz obsługiwać multi-touch. W standardzie znajdować się będzie Wi-fi, Bluetooth, porty USB, kamerka internetowa, itp.

Netbook z Chrome OS oraz umowa z operatorem

IBTimes dodaje, że cena netbooka z Chrome OS powinna oscylować wokół 300 dolarów. Znaleźć się powinny w nim także aplikacje pakietu Google - Gmail, Dokumenty, Kalendarz, czy wyszukiwanie głosowe. Do tego serwis suponuje, że - przynajmniej w Stanach Zjednoczonych - Google może rozpocząć współpracę z operatorami i sprzedawać urządzenia w pakiecie z dostępem do sieci 3G.

Czy czekasz na Google Chrome OS?