Instalacja dodatków w Firefoksie

Firefox już po zainstalowaniu umożliwia użytkownikowi sprawne poruszanie się w świecie WWW. Po pewnym czasie możesz jednak potrzebować czegoś więcej, np. dodatkowych funkcji, zmiany wyglądu ekranu, nowych metod wyszukiwania informacji czy innego niż domyślny menedżera pobierania plików.
Są to tzw. dodatki – pokazujemy, jak przeglądać ich ofertę i zainstalować te, który mogą Ci się przydać:  1. W Firefoksie otwórz stronę https://addons.mozilla.org/pl/firefox.


  2. Znajdź za pomocą wyszukiwarki określony dodatek. Po lewej stronie masz listę kategorii, która pomoże Ci zorientować się w bogatej ofercie mozilla.org.


  3. Załóżmy, że chcesz zainstalować Flash Video Downloader ze strony https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/6584. W tym celu wciśnij zielony przycisk Zainstaluj. Przed instalacją warto przeczytać wszystkie informacje dostępne na stronie danego dodatku, w szczególności wersję Firefoksa z którą współpracuje dany dodatek. Wersję swojego Firefoksa sprawdzisz klikając Pomoc/O programie Mozilla Firefox.


  4. Potwierdź instalację w kolejnym okienku ponownie klikając Zainstaluj.


  5. Otworzy się okno Dodatki, w którym możesz podejrzeć postępy instalacji. Możliwe, że konieczne będzie ponowane uruchomienie Firefoksa po zainstalowaniu dodatku – pojawi się wtedy przycisk Uruchom ponownie program Firefox – kliknij go.
 

Rys. Okno Dodatki z zainstalowanym pierwszym dodatkiem, należącym do kategorii Rozszerzenia. Niektóre dodatki oferują przycisk Opcje, umożliwiający dodatkowe dostosowanie dodatku