Zmiana szybkości klipu w Windows Movie Maker

Windows Movie Maker zasadniczo pozwala Ci tylko zastosować jakiś efekt bez możliwości ustalenia siły tego efektu. Nie inaczej jest niestety w przypadku zmiany szybkości klipu, gdzie tylko w ograniczonym stopniu możesz decydować, o ile chcesz dany film przyśpieszyć lub spowolnić.
Te ograniczenia Windows Movie Maker wynikają z faktu, że jest on pomyślany jako absolutnie podstawowe narzędzie do edycji wideo, przeznaczone raczej dla początkujących użytkowników i służące do najprostszych czynności edytorskich.

 

Prędkość klipu reguluje się za pomocą odpowiedniego efektu. Może to być Przyśpieszenie, podwójne lub Zwolnienie, o połowę. Możesz więc tylko:  • przyśpieszyć film o 100%, co spowoduje, że klip 20-sekundowy stanie się klipem 10-sekundowym


  • zwolnić film o 50%, przez co klip 20-sekundowy stanie się klipem 40-sekundowym.
 

Podobnie więc, jak w przypadku poprzednich efektów:  1. Z Osi czasu wybierz klip do edycji. Kliknij go prawym klawiszem myszki i wybierz Efekty wideo.


  2. W lewej kolumnie poszukaj efektu Przyśpieszenie, podwójne lub Zwolnienie, o połowę i wybierz, go klikając Dodaj. Im więcej razy dodasz ten efekt, tym większy będzie stopień zwolnienia lub przyśpieszenia filmu.


  3. Kliknij OK na dole okienka, aby potwierdzić dodanie efektów.