Przenoszenie plików i ustawień do nowego systemu

Zainstalowanie nowego systemu operacyjnego nie kończy się w momencie pierwszego uruchomienia. Wtedy zaczyna się bowiem mozolne ustawianie Windows do swoich potrzeb, instalowanie programów, przenoszenie swoich plików z kopii zapasowej. Czy nie dałoby się tych mało ciekawych czynności jakoś uprościć?
Służy do tego narzędzie Łatwy transfer w systemie Windows, umożliwiające przeniesienie plików i ustawień z jednego komputera na inny. Pozwala na wybranie jakie elementy przenieść na nowy komputer (np. konta użytkowników, ulubione strony internetowe zapisane w Internet Explorerze czy wiadomości e-mail). Aby z niego skorzystać:  1. Uruchom Łatwy transfer, klikając przycisk Start i w polu wyszukiwania, wpisując łatwy transfer. Z listy wyników wybierz Łatwy transfer w systemie Windows.


  2. Kliknij Dalej na ekranie powitalnym, a następnie wybierz metodę transferu.
 

Są trzy metody:  • Przy użyciu kabla łatwego transferu – wymaga podłączenia specjalnego kabla do obu komputerów za pomocą złącza USB. W tym celu musisz więc dysponować kablem i drugim komputerem co raczej ogranicza praktyczne zastosowanie tego sposobu,


  • Przy użyciu sieci – wykorzystuje istniejące połączenie sieciowe między komputerami,


  • Przy użyciu zewnętrznego dysku twardego lub dysku flash USB – chyba najczęściej stosowana opcja umożliwiająca skopiowanie danych na pamięć USB.