Kolejny darmowy antywirus na komputery Mac

Sophos oferuje darmowe oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Apple. Producenci programów antywirusowych ostrzegają o rosnącym zagrożeniu dla komputerów Mac.
Najnowsze badanie firmy Sophos wykazało, że 95% użytkowników obawia się nasilonych ataków malware na komputerach z systemami operacyjnymi Mac. W kwietniu 2009 roku odnotowano istnienie pierwszego botnetu utworzonego z komputerów Apple'a.Sophos, podobnie jak ESET w grudniu 2009 roku, postanowił przygotować wersję swego oprogramowania zabezpieczającego na Mac OS X (Tiger, Leopard, Snow Leopard). Sophos Anti-Virus Home Edition for Mac będzie automatycznie skanował dysk komputera i ma chronić przed wirusami, trojanami oraz spyware.Antywirus Sophos będzie skanował komputery Mac
Antywirus Sophos będzie skanował komputery Mac
Według Sophosa ostatnie wykryte zagrożenia na komputerach Apple zawierały m.in. malware ukryty w pirackim oprogramowaniu dostępnym za pośrednictwem sieci P2P oraz wirusy systemu Windows, które rozprzestrzeniają się za pomocą poczty elektronicznej i stron internetowych albo służą do zainfekowania wirtualnej instalacji systemu Windows na komputerze Mac.Oprogramowanie Sophos dostępne jest za darmo i możne je pobrać ze strony: sophos.com/freemacavWięcej na ten temat w oryginalnym artykule:
Kolejny darmowy antywirus na komputery Mac

Warto przeczytać też: