Komentarze (89)
Niemcy: Opłat za autostrady nie będzie. UE powiedziała "stop"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • facio60

  Oceniono 4 razy 0

  Taaa, a najbardziej pyszczyli Austriacy i Francuzi u których opłaty za autostrady są.
  Austriacy są przy tym tak perfidni, że pobierają pełną opłatę za pewien odcinek autostrady długości niecałych 500 m, którym zmuszeni są jechać wszyscy kierowcy podążający z południa Niemiec. Ominięcie tego odcinka to wielokilometrowy objazd i korki. Policja austriacka czatuje tam 24h/dobę i wlepia wszystkim mandaty, także Polakom.

 • pikuj

  0

  W praktyce lokalni jeździli by z darmowymi winietami a reszta by za nie płaciła i to jest niezgodne z prawem. A że podatek też pokrywa utrzymanie autostrad to nie jest problem unii. Niech Niemcy wyłącza utrzymanie autostrad z podatku dla wszystkich i nie będzie problemu: placic za nie będą tylko użytkownicy bez znaczenia gdzie płacą podatek.

  Ja płacę go u siebie a i tak muszę płacić za niektóre autostrady. Nikt mi za to nie zwraca jakby chcieli mieć Niemcy. W efekcie ja bym płacił w dwóch formach u siebie a Niemcy w jednej. Ja bym płacił za ich autostrady tak samo jak oni a oni u mnie połowę tego co ja. To nie jest sprawiedliwe.

 • calcinus

  Oceniono 4 razy 0

  27:1

 • real_marek

  0

  Autostrady powinny być wolne od opłat w całej Europie, a jeśli płatne to najwyżej do wysokości kosztów utrzymania. To kwestia wolnego rozwoju gospodarki i zagwarantowania praw jednostki.

 • judaszowy

  Oceniono 4 razy 0

  .... spoko,,,, my mamy takie ceny za autostrady że wystarczy dla Niemców :(
  a u nas dziwnie nikt nie interweniuje,

 • losiu4

  Oceniono 2 razy -2

  nie ue powiedziała stop ale sama złota pani stwierdziła ze to polityczne samobójstwo by było. A że sama skromnie nie chciała się na przód wysuwać, to zadanie powierzyła tzw. ue.

  Pozdrawiam

  Losiu

 • koenzymq10

  Oceniono 10 razy -4

  A jest przymus, żeby wpuszczać Wolaczków i wschodnioeuropejskie barachło? Niech se przez Szwajcarię i Austrię objeżdżają.

 • pikuj

  Oceniono 5 razy -5

  Niemcy chcieliby u nich płacili tylko obcokrajowcy a w reszcie unii chcieliby jeździć jak lokalni, to nie jest sprawiedliwe. Jeśli każdy kraj wprowadzi opłaty tylko dla turystów to ok, wszędzie by było tak samo ale nigdzie tak nie ma że przyjezdni są dyskryminowani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX