Handel zagraniczny Niemiec. Polska wyprzedza Wielką Brytanię. Powód to brexit

Obroty w eksporcie niemieckich towarów do Wielkiej Brytanii gwałtownie maleją. To efekt brexitu.

Już teraz zbliżające się wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej obciąża niemiecki bilans handlowy. Według prezesa niemieckiego Zrzeszenia Handlu Hurtowego, Usług i Handlu Zagranicznego (BGA) Holgera Bingemanna, obroty w niemieckim eksporcie do Wielkiej Brytanii zmniejszyły się w ciągu roku o 3,5 mld euro.

Niemcy. Wielka Brytania spadła za Polskę wśród partnerów handlowych

Tym samym w rankingu partnerów handlowych Niemiec Wielka Brytania spadła z piątego miejsca (w roku do 2016) na miejsce 13. To plasuje ją za Polską - powiedział Bingemann w wywiadzie dla dziennika "Reinische Post". Rozmiar strat może być jednak jeszcze większy i ocenić go będzie można dopiero za kilka miesięcy ponieważ wiele przedsiębiorstw na wyspach dokonało zakupów na zapas, by zapobiec przerwom w dostawach.

Bingemann ostrzegł niemiecki rząd i inne państwa UE przed bezumownym brexitem. - Twardy brexit będzie miał katastrofalne konsekwencje dla niemieckiego handlu zagranicznego - powiedział. Dodał, że w takim przypadku firmom eksportującym swoje towary na Wyspy grożą ogromne przeszkody w postaci ceł oraz biurokracji w zakresie logistyki, transportu, ochrony danych i podatków.

Więcej o:
Komentarze (24)
Niemcy i handel zagraniczny. Polska wyprzedza Wielką Brytanię. Przez brexit
Zaloguj się
 • ewropejczyk

  Oceniono 12 razy 6

  Pan Bingemann za rzadko czyta ekspertów z GW.

  Powtórnie [WYJAŚNIAMY:] - Brexit będzie katastrofą tylko dla UK, a Unia na tym tylko zyska - wszyscy inwestorzy przeniosą się do RFN/Francji.

 • franclajn

  Oceniono 3 razy 3

  Import z Niemiec wspiera intensywnie rząd, kupując z podatków luksusowe niemieckie limuzyny, które potem ulegają wypadkom. Rząd powinnien stworzyć sobie swoje własne, narodowe samochody i samoloty, by nimi podróźować.

 • kmwsm

  Oceniono 6 razy 2

  Handel z Niemcem powinien byc zakazany. To jest obowiazek kazdego 100% wolaka. To mowie wam ja Jaro Chavez.

 • tata_japoxa

  Oceniono 4 razy 0

  Czy Niemcy mogą sobie pozwolić na stratę takiego rynku jak Polska?

 • wydzielina_fizjologiczna

  Oceniono 8 razy 0

  Dzięki temu, że Polska stopniowo przesuwa się w górę w rankingu największych partnerów gospodarczych Niemiec, pomiędzy Polską a Niemcami tworzy się więź, której niedługo nikt i nic nie rozwiąże. Będzie to prawdziwa i solidarna proto-federalna struktura, w której powiązane interesy dwóch państw przekształcą się stopniowo w jeden interes federacji Polo-Germanii.

 • senioryta13

  Oceniono 4 razy 0

  "
  Twardy brexit będzie miał katastrofalne konsekwencje dla niemieckiego handlu zagranicznego - powiedział. Dodał, że w takim przypadku firmom eksportującym swoje towary na Wyspy grożą ogromne przeszkody w postaci ceł oraz biurokracji w zakresie logistyki, transportu, ochrony danych i podatków. " - wreszcie ktos mowi prawde.

 • thadd

  Oceniono 3 razy -1

  Polaki, niemieckie firmy ulokowane na terytoium polski wysylaja towary do siebie ! na swoj rynek, dla swoich odbiorcow. Polaki maja udzial jedynie w podatkach. Jak tu zasluga polakow ? Zadna. Bredzenie o wyprzedzweniu GB to mieszanie przyglupom z w glowach.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 10 razy -6

  Kto dopuścił do publikacji tego artykułu na GW? Przecież Brexit ma być katastrofą tylko dla Brytyjczyków. Ten artykuł jest niezgodny z czerwoną linią partyjną.

 • alakyr2

  Oceniono 23 razy -13

  No i komu się to opłaca. Niemcy sprzedają swoje samochody, maszyny i chemikalia. My je kupujemy, resztę badziewia kupujemy z Chin a sami sprzedajemy mleko, meble i wieprzowinę. W ogóle nam się taka unia nie opłaca. Anglicy jako jedyni analizują co im się opłaca a co nie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX