4 słabości, przez które możesz zaprzepaścić swoją szansę na sukces

Aleksandra Gładka
Niektóre z twoich nawyków mogą utrudnić ci osiągnięcie sukcesu. Hamują twój rozwój osobisty, sprawiają że wolisz się wycofać zamiast zaryzykować i spróbować coś osiągnąć. Wyeliminowanie tych słabości nie uczyni cię od razu predysponowanym do życiowej wygranej. Ale jeśli jesteś osobą przedsiębiorczą, na pewno ułatwi ci dojście do niej.
Alkohol Alkohol Patrick Schöpflin/unsplash.com/CC0

Życie ponad stan

Traktujesz zakupy jako uniwersalne lekarstwo, które załagodzi wszystkie smutki i niepowodzenia? Masz słabość do drogich marek? To nic złego. Przynajmniej dopóki twoje wydatki nie przekraczają twoich przychodów. Taki nawyk może sprawić, że przepuścisz każdą kwotę, jaką będziesz dysponował. To z kolei uniemożliwi odniesienie prawdziwego sukcesu.

Ciekawość świata Ciekawość świata Micheal Hull/unsplash.com/CC0

Na pewno mi się nie uda

Odniósł sukces i dużo zarabia. Musiał mieć gigantyczne szczęście! - niejednokrotnie myślisz, mając do czynienia z ludźmi, którzy coś osiągnęli. Mylisz się jednak uważając, że zaledwie nieliczni są predysponowani do życiowego powodzenia. Ty też możesz je osiągnąć! Uwierz w to i konsekwentnie realizuj kolejne cele, nawet jeśli po drodze czeka cię wiele porażek. Nie dojdziesz do niczego bez wewnętrznej motywacji.

Samodoskonalenie Samodoskonalenie Jazmin Qauynor/unsplash.com/CC0

Zdobyłem już wystarczającą wiedzę

Uważasz, że wiesz już wszystko i nie warto uczyć się niczego nowego? To błąd. Jeśli chcesz odnieść sukces, czy to zawodowy, czy to w życiu prywatnym, twoją maksymą powinno być znane powiedzenie Sokratesa: "Wiem, że nic nie wiem". Pielęgnuj w sobie ciekawość świata, dąż do ciągłego samorozwoju i inwestuj w siebie. Dzięki temu, zawsze pozostaniesz na bieżąco z realiami rynkowymi i będziesz umiał odnaleźć się w biznesie.

Ryzyko Ryzyko Vincento di Qiorqi/unsplash.com/CC0

Ryzyko - to nie dla mnie

Chcesz żeby Ci się powiodło? Musisz być zatem gotowy wziąć na siebie ryzyko. Nigdy nie będziesz stuprocentowo pewien, czy twój zamysł się powiedzie, czy odniesiesz porażkę. Grunt to odpowiednia postawa. Nie możesz uciekać od niepewnych sytuacji - porażka jeszcze o niczym nie przesądza. Jest ona nieodłącznie wpisane w rozwój. Sztuką jest się z niej otrząsnąć i wyciągnąć odpowiednią lekcję ze swoich błędów.

Więcej o: