5 najprężniej rozwijających się polskich firm technologicznych na rynku Europy Centralnej

Aleksandra Gładka
Odnotowują największe przychody za okres 2011 - 2014, sięgające ponad 50 tysięcy euro. Zajmują się m.in. tworzeniem oprogramowań, sprzętu komputerowego lub marketingiem w mediach, szczególnie w internecie. Działają na rynku Europy Centralnej. Poznaj 5 polskich firm, które zostały wyróżnione w najnowszym raporcie "Technology Fast 50. Powerful Connection" opublikowanym przez Deloitte.
11 bit studio 11 bit studio fot. facebook/11bitstudiospl

#5 11 bit studios

Jako studio deweloperskie tworzą gry - zarówno komputerowe, jak i urządzenia mobilne. Jednym z ich najbardziej znanych tytułów jest This war of mine, utrzymana w klimacie wojennym. Ponadto, firma stworzyła platformę internetową umożliwiającą dystrybucję gier, zarówno tworzonych przez studio, jak i innych producentów.

ITMAGINATION ITMAGINATION fot. facebook/ITMAGINATION

#4 ITMAGINATION

ITMAGINATION wykorzystując nowoczesne technologie tworzy oprogramowania oraz systemy umożliwiające firmom działania analityczno - raportowe. Wśród ich klientów znajdują się tacy korporacyjni giganci jak MARS czy Volvo.

Traffic Trends Traffic Trends fot. facebook/traffictrends

#3 Traffic Trends

Chcesz by twój sklep internetowy był rozpoznawalny w sieci? Musisz go dobrze wypozycjonować, tak aby twój potencjalny klient znalazł go bardzo szybko. Hasła SEO, Adwords, Facebook Ads są ci obce? Firma Traffic Trends wychodzi naprzeciw takim klientom. Pomaga tworzyć kampanie marketingowe wykorzystując do tego różne narzędzia do analityki internetowej - zarówno tych obsługiwanych przez Googla, jak i różne kanały social media.

Netguru Netguru fot. facebook/netguru

#2 Netguru

Firma zajmuje się przede wszystkim tworzeniem oprogramowań, stron internetowych oraz aplikacji mobilnych - zarówno dla małych startupów, jak i wielkich korporacyjnych zleceniodawców. Wykorzystują Ruby on Rail, rozwiązanie stworzone przez duńskiego programistę, umożliwiające szybkie i proste tworzenie rozbudowanych produktów.

SkyCash SkyCash fot. facebook/skycash

#1 SkyCash

Nie masz w portfelu gotówki, a swoje karty płatnicze zostawiłeś w domu? To nie problem! Tak długo jak nosisz w kieszeni telefon możesz dokonywać płatności. Umożliwi Ci to m.in. produkt firmy SkyCash - system obsługujący takie transakcje. Aplikacja zyskuje coraz większą popularność - jak donosi firma ściągnęło ją już ponad milion osób, które wykonały łącznie do kilkuset tysięcy płatności.