Młodzi, piękni i bogaci - najbardziej wpływowi millenialsi

Każde z nich reprezentuje pokolenie Y dorastające u progu nowego tysiąclecia. Mają obecnie od 20 do 35 lat. Wykorzystując rozwój technologiczny, nowe trendy w kulturze, możliwości biznesowe i polityczne stali się jednymi z najbardziej wpływowych młodych ludzi na świecie. Zestawienie przygotowane na podstawie materiałów The Guardian.
United States Asian Leaders United States Asian Leaders WONG MAYE-E / AP

Kim Dzong Un

Pokładano w nim wielkie nadzieje. Gdy w 2011 przejmował władzę po swoim zmarłym ojcu liczono, że zmieni dotychczasowy ustrój państwowy. Marzono, że rozwiąże geopolityczną zagwozdkę na Płw. Koreańskim i przywróci dotychczasowo obarczone sankcjami państwo na łono areny międzynarodowej. Nadzieje te jednak spełzły jednak na niczym. 33-letni Kim Dzong Un kontynuuje dotychczasowy autorytarny styl rządów. Ponadto, cieszy się opinią jednego z najbardziej nieprzewidywalnych przywódców. Cecha ta jest z kolei szczególnie niepożądana u tych, którzy tak jak on dysponują bronią atomową.

Prince Mohammad Bin Salman Prince Mohammad Bin Salman Prince Mohammad Bin Salman/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

Mohammad bin Salman Al Saud

Ma zaledwie 30 lat, a już zdążył pełnić jedne z najważniejszych roli państwowych. Pełnił między innymi funkcję szefa dworu królewskiego i ministra stanu. Obecnie piastuje urząd Ministra Obrony Narodowej Arabii Saudyjskiej. Dynamiczna kariera w strukturach krajowych nie powinna dziwić - Mohammad bin Salman Al Saud jest drugim pretendentem do tronu. Zyskuje coraz większy rozgłos na arenie międzynarodowej - m.in. dlatego, że poprowadził siły krajowe w wojnie z Jemenem oraz z powodu kreowania polityki Arabii Saudyjskiej dot. ropy naftowej.

Katerina Tikhonova Katerina Tikhonova Photograph: East News/Rex Shutterstock, za www.theguardian.com

Ekaterina Tikhonova

Przez długie lata ukrywała swoją prawdziwą tożsamość. Jej pochodzenie miało stanowić jedną z tajemnic państwowych. Mimo, że posługuje się nazwiskiem babci, wyszło na jaw, że 30-letnia Ekaterina Tikhova jest córką Władymira Putina. W świetle tej informacji nie powinno dziwić, że jest dodatkowo jedną z najbogatszych osób w Rosji.

China Development Forum China Development Forum MARK SCHIEFELBEIN / AP

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg to żywa legenda Doliny Krzemowej. Stworzył Facebooka - platformę społecznościową, z której dzień w dzień w grudniu ubiegłego roku korzystało aż 15 proc. światowej populacji. Nie powinno dziwić, że Zuckerberg jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Za to jego postawa z pewnością zadziwi niektórych - zamiast rozrzutnego życia preferuje swobodny styl. Jego filozofię życiową widać chociażby po codziennym sposobie ubioru - ujrzenie go w garniturze stanowi prawdziwą rzadkość. Tak naprawdę prawie nie rozstaje się z jeansami i trampkami.

Authorized photograph of Beyoncé Knowles Authorized photograph of Beyoncé Knowles Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Beyoncé Knowles

Zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingu najbardziej wpływowych kobiet świata przygotowywanych przez Forbes. Beyoncé Knowles oprócz kariery piosenkarskiej jest wraz ze swoim mężem Jay-Z twórczynią gigantycznego przemysłu rozrywkowego. Swoją popularność zawdzięcza m.in. sympatii internautów i pojawianiu się na najważniejszych wydarzeniach związanych z showbiznesem.