Oni naprawdę na tym zarabiają? Oto cztery najdziwniejsze zawody na świecie

Aleksandra Gładka
Część z nich istnieje od dawna. Niektóre powstały w wyniku potrzeb wynikających ze współczesnych realiów. Łączy je jedno - są nietypowe i rzadko spotykane.
Iceberg Iceberg National Ocean Service Image Gallery/ flickr.com/ CC BY 2.0

Transporter gór lodowych

Możliwe, że gdyby taka usługa była dostępna na początku XX wieku, Titanic dotarłby do docelowego portu. Niestety, musiało dojść do tak wielkiej tragedii, by wymyślono zawód transportera gór lodowych. Międzynarodowy Patrol Lodowy działa od 1913 (a zatem został założony rok po katastrofie Titanica), po dziś dzień. Jedyną "przerwą" w jego działalności były dwie wojny światowe. Sezon pracy organizacji trwa od początku lutego do końca lipca. Zespoły patrolują wody, na których zlokalizowano góry lodowe i zapewniają bezpieczne trasy tranzytowe pomiędzy nimi.

INDIA-CONFLICT/ INDIA-CONFLICT/ DANISH ISMAIL / REUTERS

Płaczka

Zawód ten nie jest niczym nowym. Jego tradycja wywodzi się ze średniowiecza. Śpiewy, lamenty i płacze były wówczas tradycyjnym elementem pogrzebów, szczególnie osób zamożnych. Występy te miały wprowadzać żałobników w nastrój sprzyjający uczczeniu osoby zmarłej i pożegnania się z nią. Rola współczesnych płaczek nie różni się zbytnio od ich starożytnych poprzedniczek.

CHINA-LUXURY/GREYMARKET CHINA-LUXURY/GREYMARKET CHARLES PLATIAU / REUTERS

"Stawacz" w kolejkach

Czekasz na wypuszczenie na rynek najnowszego iPhone'a? Nie masz czasu stać w kolejce od rana, a zależy ci na tym by zdobyć sprzęt, gdy tylko rozpocznie się sprzedaż? Siedzisz w pracy, a w jednym z marketów mają rzucić torebki od Batyckiego, które znikną w ciągu kilka minut? Możesz zapłacić komuś, by postał w kolejce za ciebie.

Free hugs Free hugs Matthew G Follow

Ludzka przytulanka

Czujesz się samotny? Potrzebujesz bliskości drugiej osoby, a nie masz się do kogo zwrócić? To  nie problem. Wystarczy zadzwonić do prywatnej ludzkiej przytulanki. Możesz się do niej przytulić, potrzymać za ręce - "bez komplikacji związanych z randkami lub stałymi związkami". Jednym z serwisów oferujących takie usługi jest cuddleuptome.com. Wchodząc w odpowiednią zakładkę możemy zobaczyć profile osób zatrudnionych, z którymi możemy umówić się na spotkanie..