Oni naprawdę na tym zarabiają? Oto cztery najdziwniejsze zawody na świecie

Aleksandra Gładka
Część z nich istnieje od dawna. Niektóre powstały w wyniku potrzeb wynikających ze współczesnych realiów. Łączy je jedno - są nietypowe i rzadko spotykane.
Iceberg Iceberg National Ocean Service Image Gallery/ flickr.com/ CC BY 2.0

Transporter gór lodowych

Możliwe, że gdyby taka usługa była dostępna na początku XX wieku, Titanic dotarłby do docelowego portu. Niestety, musiało dojść do tak wielkiej tragedii, by wymyślono zawód transportera gór lodowych. Międzynarodowy Patrol Lodowy działa od 1913 (a zatem został założony rok po katastrofie Titanica), po dziś dzień. Jedyną "przerwą" w jego działalności były dwie wojny światowe. Sezon pracy organizacji trwa od początku lutego do końca lipca. Zespoły patrolują wody, na których zlokalizowano góry lodowe i zapewniają bezpieczne trasy tranzytowe pomiędzy nimi.

INDIA-CONFLICT/ INDIA-CONFLICT/ DANISH ISMAIL / REUTERS

Płaczka

Zawód ten nie jest niczym nowym. Jego tradycja wywodzi się ze średniowiecza. Śpiewy, lamenty i płacze były wówczas tradycyjnym elementem pogrzebów, szczególnie osób zamożnych. Występy te miały wprowadzać żałobników w nastrój sprzyjający uczczeniu osoby zmarłej i pożegnania się z nią. Rola współczesnych płaczek nie różni się zbytnio od ich starożytnych poprzedniczek.

CHINA-LUXURY/GREYMARKET CHINA-LUXURY/GREYMARKET CHARLES PLATIAU / REUTERS

"Stawacz" w kolejkach

Czekasz na wypuszczenie na rynek najnowszego iPhone'a? Nie masz czasu stać w kolejce od rana, a zależy ci na tym by zdobyć sprzęt, gdy tylko rozpocznie się sprzedaż? Siedzisz w pracy, a w jednym z marketów mają rzucić torebki od Batyckiego, które znikną w ciągu kilka minut? Możesz zapłacić komuś, by postał w kolejce za ciebie.

Free hugs Free hugs Matthew G Follow

Ludzka przytulanka

Czujesz się samotny? Potrzebujesz bliskości drugiej osoby, a nie masz się do kogo zwrócić? To  nie problem. Wystarczy zadzwonić do prywatnej ludzkiej przytulanki. Możesz się do niej przytulić, potrzymać za ręce - "bez komplikacji związanych z randkami lub stałymi związkami". Jednym z serwisów oferujących takie usługi jest cuddleuptome.com. Wchodząc w odpowiednią zakładkę możemy zobaczyć profile osób zatrudnionych, z którymi możemy umówić się na spotkanie..

Więcej o:
Komentarze (4)
Oni naprawdę na tym zarabiają? Oto cztery najdziwniejsze zawody na świecie
Zaloguj się
 • silthor

  Oceniono 2 razy 2

  Bardziej szokujące jest to, że wy zarabiacie na takim "dziennikarstwie", Nic tu nie ma ciekawego. Nic. I za cholerę nie potrafię pojąć, co wspólnego z tekstem mają ci ludzie z sieciami na samym początku. No chyba, że jest to aluzja do łowienia kliknięć za pomocą nędznych materiałów, które zapowiadały się ciekawie.

 • Mirek Gorczak

  Oceniono 1 raz 1

  Dramat, jestem zażenowany tym materiałem, poziom? nie mówmy o czymś czego nie ma

 • wessling

  0

  " Oni naprawdę na tym zarabiają? " No. Czasem trudniej uwierzyć, ze wy zarabiacie na waszych materiałach. Naprawdę wam za to płacą ???

 • mateuszmed

  0

  Poziom??? jaki kuźwa poziom??!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX