Celebryci, którzy związali swoją karierę zawodową z byciem eko

Aleksandra Gładka
Są znani, lubiani, brylują na czerwonych dywanach. Ich myśli nie są jednak ograniczone do światka celebrytów. Wykorzystują swoją sławę aby promować idee ekologiczne i gdy się da nieźle na tym zarabiają.
CLIMATECHANGE-PACT/ CLIMATECHANGE-PACT/ BRENDAN MCDERMID / REUTERS

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio jest sławny nie tylko jako (wreszcie) oscarowy aktor, ale również jako propagator ekologicznego stylu życia. Od lat angażuje się w różne akcje ekologiczne, którym poświęca finanse ze swojej Leonardo DiCaprio Foundation - współfinansuje m.in. projekt ochrony oceanów. Ostatnio zapowiedział stworzenie w pełni ekologicznego kompleksu hotelowego, który do 2018 wybuduje na swojej prywatnej wyspie w Belize. DiCaprio zapowiada, że jego inwestycja ma być dowodem na to, że można rozwijać turystykę bez szkody dla środowiska naturalnego oraz lokalnej społeczności.
Will.I.Am Will.I.Am flickr.com/ Armando Liussi Depaoli/ Will.I.Am / CC BY 2.0.

William Adams

Will.i.am, amerykański raper i producent muzyczny, nawiązał niedawno współpracę z koncernem CocaCola. Promuje zeroemisyjny styl życia, co łączy się z postulatem firmy dot. wypuszczania na rynek biodegradalnych opakowań. Pragną popularyzować ideę recyklingu. Raper tworzy własną serię ubrań i gadżetów, które zostaną wyprodukowane wyłącznie z odzyskanych materiałów.

Jessica Alba Jessica Alba flickr.com/ TechCrunch/ Jessica Alba/ CC BY 2.0.

Jessica Alba

Inspiracją do założenia ekologicznego biznesu była dla niej ciąża. Amerykańska aktorka zapragnęła stworzyć jak najbezpieczniejsze warunki do życia dla swojej rozrastającej się rodziny. Była sfrustrowana trudem, jaki jest związany z dostępem do prawdziwie ekologicznych produktów oraz informacji, co robić, by żyć w bardziej zdrowy sposób. Obecnie jest właścicielką The Honest Company - jednej z najbardziej znanych firm tworzących nietoksyczne, ekologiczne produkty do pielęgnacji.