Komentarze (61)
Oto posłowie na łasce franka szwajcarskiego. Wśród nich wiele znanych nazwisk
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 111pln

  Oceniono 3 razy -1

  Krótkie przypomnienie a propos PiS i kredytów frankowych

  h t t p://old.pis.org.pl/article.php?id=4415

 • fielmon

  Oceniono 5 razy -1

  Nikt nikogo nie zmuszał. Po prostu przerost ambicji. Po kilka mieszkań, domy itp.

 • chlebojad

  Oceniono 1 raz -1

  Nie można być "zadłużonym pod korek", tak jak nie można być "pustym pod korek".

 • luzuj

  Oceniono 3 razy -1

  Jeden kredyt frankowy nie jest równy drugiemu. Żeby ocenić kto podjął decyzję rozsądną a kto idiotyczną należałoby sprawdzić kiedy dokładnie i przy jakim kursie był brany, na jaki okres spłaty i często też na co zostały przeznaczone środki. Niestety wzięcie kredytu na zakup nieruchomości na 35 lat powinno dyskwalifikować kogoś takiego z polityki a zwłaszcza wzięcie na taki okres kredytu walutowego. (chyba, że była naprawdę wyjątkowa okazja).

 • 111pln

  Oceniono 4 razy -2

  Tutaj z lekkim komentarzem...

  h t t p://yzil93.salon24.pl/561285,udokumentowane-klamstwa-pis-w-sprawie-frankow-szwajcarskich

 • plastikpiokio

  Oceniono 4 razy -2

  to trzeba było nie brac cwaniaki ---mysleliscie że wszystkich innych wycwanicie a wpadliscie do szamba po same uszy --chętnie bym wylał wiaderko z szamba na te głupio-cwane łby.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 4 razy -2

  Ponad 18 milionów zł wynoszą długi posłanki DOROTY ARCISZEWSKIEJ-MIELEWCZYK (PIS). To smutny (?) rekord zadłużenia wśród polskich parlamentarzystów

  www.polskatimes.pl/fakty/polityka/a/poslanka-pis-tonie-w-dlugach-co-ze-starym-browarem-w-toruniu,12141376/

 • hunkyyankee

  Oceniono 4 razy -2

  Sasin zadłużony pod korek. Ciekawe jak by wyglądała warszawka pod jego rządami?

 • Kasia Kowalska

  Oceniono 10 razy -2

  To kłamstwa,specjalnie biorą kredyty,żeby odwrócić uwagę od ich bogactwa.Nie wierzę,żeby posłowie,czy ministrowie brali kredyty.Oni mają takie wysokie pensje,układy,znajomości.Po to zostali posłami,bo można dobrze zarobić.Oni nas gorszy sort mają gdzieś,rzucą czasem narodowi jakiś ochłap,żeby na nich głosowali,a sami bogaci niczym krezusy.Jak ktoś pracuje uczciwie to dostanie 15oo,2ooo zł a kto jest przy żłobie 10 razy więcej a może jeszcze więcej.Zawsze tak było ,jest i będzie .Po to żeby byli bogaci,muszą być robole i biedni.Taki jest kapitalizm,zwłaszcza nasz Polski.

 • jachol23

  Oceniono 6 razy -2

  3,14erdolony dziad z długami, wiecznie prawiący morały!!!!!!!!

 • junk92508

  Oceniono 9 razy -3

  Mający kredyt we frankach nie powinni zasiadać w komisji się tym zajmującej.

 • iniesta

  Oceniono 13 razy -3

  LOL wicepremier ma akcje banku za parę baniek. Myślicie że rząd da krzywdę zrobić sektorowi? Naiwni naiwni

 • justas32

  Oceniono 8 razy -4

  Powinno się powołać komisję sejmową - przecież Ci ludzie pracując w komisji i głosując w Sejmie - załatwiają sobie swoje własne interesy. To niedopuszczalne i nieetyczne ...

 • calmy

  Oceniono 11 razy -5

  1. Wysokość kredytu i wartość majątku to dwie zupełnie różne rzeczy. Jeśli mam aktywa i zabezpieczenie kredytu warte 2 miliony i milion długu to dalej jestem bogatsza niż ktoś, kto ma kredytu 1000 złotych i 100 złotych oszczędności. Dlatego podawanie wartości kredytów w oderwaniu od posiadanych aktywów jest głupiutką manipulacją.
  2. Prezydent Trump odmówił podania ile ma i skąd. Ale poza tym wyroki sądów szanuje i nie dyskutuje z nimi usiłując cwaniaczyć. Nasz na odwrót. .

 • niezawistny.polak

  Oceniono 12 razy -6

  To opracowanie jest kompromitujące - ale dla autora. Nic dziwnego, że się pod tym nie podpisał.

  Najbardziej żenujące jest wyśmiewanie w tym przypadku Kukiza, że niby sobie coś uroił, że nie ma kredytu we frankach.

  Otóż dobrze ponad 90 proc. polskich tzw. frankowiczów w istocie NIE MA KREDYTU WE FRANKACH - są to bowiem kredyty udzielone w PLN, a indeksowane do kursu CHF.
  Dostrzeganie tej różnicy jest fundamentalne, bo właśnie w sposobie indeksacji tych kredytów banki ukryły mechanizm tego szwindlu. Jest rok 2017 - jeśli ktoś ciągle nie dostrzega różnicy między kredytem walutowym a indeksowanym, to jest to świadectwo albo ignorancji, albo złej woli. W żadnym z tych dwóch przypadków taki ktoś nie powinien się wypowiadać w mediach, bo robi ludziom wodę z mózgu. Na łamach Gazety.pl i/lub Wyborczej jest to niestety zjawisko aż za częste.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 14 razy -10

  Bardzo mi się nie podoba, że frankowicze w Sejmie, a zwłaszcza ci z Nowoczesnej, tak ostro lobbują za kompleksowym rozwiązaniem problmów frankowiczów na koszt podatnika, bo to pisanie ustaw pod siebie dokładnie w takim samym stylu jak to robi PiS, albo wcześniej PSL lub SLD (takie tam różne i / lub).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX