Komentarze (362)
Oto najpotężniejsze armie na świecie. Jak na ich tle wypada Polska?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mczes57

  Oceniono 4 razy 2

  Przecież według PO to miał być koniec polskiego wojska Cały ten jazgot w obronie generałów po sowieckich akademiach wojskowych,ludzie na stanowiskach dowódczych po Angielsku nie umieli nawet dukać. Jak mieli się dogadać z żołnierzami NATO. Odeszli na zasłużoną ,nie małą emeryturę,nie będą męczyć siebie i innych. Antoni zrobił im przysługę.

 • superkoment

  Oceniono 16 razy 2

  Rzeczywiście słuszny to dział "biznes" dla tej informacji...

  Wszystkie wojny są wojnami banksterów pokazywarka.pl/madgdj/

  Przenieśmy się do czasów przed II W.Ś. i przywołajmy postać generała Smedleya Butlera z Korpusu Piechoty Morskiej. W 1933 bankierzy i finansiści z Wall Street sfinansowali dojście do władzy Hitlera i Mussoliniego. Brown Brothers Harriman z Nowego Jorku finansowali Hitlera do dnia przed wypowiedzeniem wojny przez USA [jedną z głównych postaci tej kliki był Prescott Bush , dziadek i ojciec prezydentów USA, był dyrektorem Union Banking Corporation, miał być sądzony za zdradę dzięki śledztwu szefa FBI Hoovera, ale wybronił się jako założyciel charytatywno-patriotycznej United Service Organization, słynnej i dzisiaj agencji organizującej rozrywkę - wizyty celebrytów, komików, artystów - dla oddziałów stacjonujących za granicą; skandal w przypadku aresztowania byłby zbyt duży]. Postanowili, że dyktatura faszystowska w Stanach Zjednoczonych na wzór tej we Włoszech byłaby o wiele lepsza dla ich interesów niż "New Deal" Roosvelta, który groził masową redystrybucją bogactwa by dokapitalizować klasę średnią i robotniczą. Dlatego przedstawiciele wielkiego biznesu z Wall Street wynajęli generała Butlera by poprowadził przewrót w celu obalenia władz USA i ustanowienia "Sekretarza Spraw Generalnych" odpowiadającego przed Wall Street a nie narodem, stłumienia wszelkiego oporu społecznego i zawieszenia związków zawodowych. Generał Butler udał, że się zgadza z planem ale w końcu ujawnił go przed Kongresem (BBC – Whitehouse Coup Part 1 część 2 , część 3 ). Ten za to, będąc podobnie jak obecnie w kieszeni bankierów z Wall Street odmówił podjęcia działań. Roosvelt dowiedziawszy się o przewrocie zarządził aresztowanie spiskowców, ale ci przypomnieli prezydentowi, że jeżeli którykolwiek z nich pójdzie do więzienia to ich kumple finansiści doprowadzą wciąż słabą gospodarkę do upadku i winą obarczą Roosvelta [por. groźby Sekretarza Skarbu Hanka Paulsona z Goldman Sachs o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w 2008]. Prezydent musiał poczekać do wybuchu wojny kiedy to wytoczył proces wielu spiskowcom na podstawie ustawy Trading With The Enemy. Stenogramy z Kongresu dotyczące przewrotu zostały ujawnione w 1967 i stały się podstawą scenariusza filmu "Siedem Dni w Maju", gdzie jednak usunięto nazwiska prawdziwych finansowych złoczyńców.

 • sowa_46

  Oceniono 8 razy 2

  Polska armia, to raczej polska z graja z PiS-dzielcami w roli dowódców to kabaret, ale może być skuteczna, zależy od poczucia humoru wroga, może będzie można go śmiechem zabić.

 • polsilver100

  Oceniono 10 razy 2

  Chcę tylko zaznaczyć że Francja miała przed wybuchem II wojny św.najsilniejszą armię w Europie a co Adolf z nimi zrobił i w jakim czasie wiedzą wszyscy

 • central2

  Oceniono 16 razy 2

  Oto kolejny artykuł z relatywnie nowej serii - przygotowanie Polaków do wojny o interesy amerykańskich oligarchów. Gotowanie żaby musi przebiegać powolutku, małymi kroczkami, przez dłuższy czas. Tym sposobem za kilka lat, jak nadejdzie godzina zero, wszyscy będziemy wiedzieli co i jak.

 • Oceniono 1 raz 1

  Prawda jest taka, jak głosi propagandowa telewizornia Ku...kiego, że od kiedy Antonio Macierenko, pochodzący z San Escobar Minister Oszołomstwa Nardowego, powołał Wojska Otwarcie Terrorystyczne (WOT), Pislamska Republika Ludowa ma najsilniejszą armię świata. Nazywa się to Ludowe Wojsko Pislamskie...

 • Oceniono 1 raz 1

  To wszystko kłamstwa. Jak twierdzi Antonio Macierenko, pochodzący z San Escobar polski Minister Obrony Narodowej, najsilniejsza jest Ludowe Wojsko Pislamskie

 • wiesiek_cebertowicz

  Oceniono 1 raz 1

  Wysoka pozycja Polski wynika z nowoczesnego sprzetu, czołgi z niemieckiego demobilu, okrety podwodne z norweskiego demobilu ( 50 lat słuzby), fregaty z amerykanskiego demobilu, oraz haubic montowanych z koreanskich podwozi i brytyjskich wież. No i agencji ochrony pilnujacych koszar, kiedy wojsko po 16ej idzie do domu.

 • galanczuk

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie Egipt??

 • galanczuk

  Oceniono 1 raz 1

  według tego rankingu po Włoszech jest Egipt

 • zoominer

  Oceniono 1 raz 1

  30 tys strażaków należy włączyć do armii. Pożary są rzadko, strażacy legalnie śpią lub grają w karty, a mogliby się szkolić wojskowo czekając na pożar czy jakąś akcję. W ren sposób, bez nakładów finansowych obronność Polski wzrośnie ze 120 tys do 150 tys ludzi, o 25%.

 • kakaowe-oko-1

  Oceniono 1 raz 1

  No i trzeba zaznaczyć, że nie mamy żadnego sprawnego helikoptera, znaczy mamy ale tylko w marzeniach Macierewicza!

 • ares75

  Oceniono 1 raz 1

  Z tego co slyszalem to mozliwosci mobilizacyjne to 10% ogolu ludnosci,tylko albo az tyle moze walczyc zeby gospodarka nadal funkcjonowala.Poprostu ktos na tych i za tych musi pracowac.

 • pawelekok

  Oceniono 1 raz 1

  Qrde, a pomyślałem o Szwajcarii

 • kapitan-rzbik

  Oceniono 1 raz 1

  900 czołgow to złom po radziecki o stażu ponad 40 lat , statki podwodne to 60 letni złom który ostatnio dali stoczni na odrestaurowanie i ogłosili że uratowali stocznie :) samoloty tak samo tylko 15szt myśliwców F16 sie do czegoś nadają

 • amrik

  Oceniono 1 raz 1

  A Izrael? Bron atomowa ma. Moze liczebnie slabo wygladalby przy Chinach :D, ale technologicznie to top.

 • karasek432

  Oceniono 3 razy 1

  Więc po co Antkowi Patrioty gdyby Rosjanie puścili tylko samoloty to nad Polską nie było by widać nawet chmur.

 • adin_null_adin

  Oceniono 3 razy 1

  Ojej polepszyło się, w razie 3WW prochy naszych żołnierzy zmieszczą się już w dwóch wiadrach.

 • ukw8087

  Oceniono 7 razy 1

  Antoni , znasz te dane , Paranoiku ?
  Ty , z twoim OTK , chcesz dać odpor Rosji ?
  Jesteś IDIOTĄ , gościu ...

 • ponury424

  Oceniono 1 raz 1

  Tak na marginesie. To co wykazuje się w statystykach danych armii, a więc ilość sprzętu na tzw. stanie, często, a nawet zawsze niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Ten ranking jest papierowy. To że się wykazuje np. 1000 BWP na wyposażeniu armii, nie oznacza że w danej chwili są one gotowe do użycia, pomijając ich wartość bojową w danym czasie na polu walki. Po prostu część służy jako części zamienne, lub bardzo starego sprzętu nie wycofano z ewidencji, stoi na kołkach, i jest przeznaczony do złomowania. Zależnie od kraju, takiego papierowego uzbrojenia, szczególnie w wojskach lądowych, może być nawet do 30%.

 • szlachcic

  Oceniono 7 razy 1

  Nie ma Polski?
  K......
  A Kaczynski Jugend i polsko-ukrainskie hrlikoptery to ch...?

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 13 razy 1

  W zestawieniach jest jeden potężny brak, który uniemożliwia zajęcie Polsce należnego miejsca. A gdzie podana liczba kapelanów i ilość ołtarzy polowych?

 • smiki48

  Oceniono 35 razy 1

  cały ten ranking o kant du... mozna rozbić.
  Znacznie lepszy jest ranking wygrywających wojny lub dających popalić swoim wrogom.
  I tak w Afganistanie talibowie dają popalić pierwszej piątej i szóstej armii świata wspólnie działających..
  W Iraku ISIS niewiele ustępuje równie podobnym siłom.
  Armia, która nie potrafi zniszczyć słabo wyposażonego i stosunkowo mało licznego przeciwnika jest niewiele warta. Tysiące miliardów wydawane na armię amerykańską są to pieniądze wyrzucane w błoto albo rozkradane.

 • a.k.traper

  0

  Fahną ma tarczkę, dałbym mu szansę na 800 z 7,62.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX